Gut.lt pardavimų vadybininkas Laurynas Stankevičius pataria: 9 būdai kaip sutaupyti buityje?

Šiais laikais aktualu kalbėti energijos taupymo ir gamtos saugojimo temomis. Kaip mes galime tai įtakoti?

Pateiksime devynis praktiškus patarimus, kaip kartu galime prisidėti prie gamtos saugojimo, o tuo pačiu –ir Jūsų lėšų taupymo.

Daugelis patarimų – elementarūs ir Jums gerai žinomi. O gal apie vieną kurį jų nesate susimąstę?!

Gut.lt pardavimų vadybininkas Laurynas Stankevičius

  1. Jei namuose turite elektrinę viryklę, naudokite tuos puodus, kurie atitinka pasirinktos kaitvietės dydį. Kai puodas yra pernelyg mažas, daug kaitros iššvaistoma veltui ir sunaudojama apie 20 % daugiau elektros energijos.
  1. Paprastą elektrinę kaitlentę pakeiskite indukcine. Tai padės sutaupyti iki 40 % elektros energijos palyginus su įprasta kaitrine kaitlente. Indukcinė kaitlentė kaitina tik puodą ar keptuvę (o ne visą kaitlentę) ir taip nėra švaistoma energija veltui.
  1. Šaldytuvas neturėtų stovėti toje vietoje, kuri nuolat apšviečiama tiesioginių saulės spindulių, taip pat, nerekomenduojama jo statyti šalia viryklės, radiatoriaus ar kito šilumos šaltinio – tai šaldymo įrenginius priverčia sunaudoti daugiau elektros energijos.

  1. Jūsų šaldytuvas labai senas, bet dar veikia?! Pasvarstykite – ar jis nekainuoja Jums labai brangiai? Šiuolaikiniai šaldytuvai energijos suvartoja kelis kartus mažiau palyginti su prieš 10-15 metų gamintais. Pavyzdžiui: 2 metrų aukščio, A+++ klasės šaldytuvai su šaldiklio skyriumi suvartoja tik iki 200 kWh, t.y. tik apie 30 EUR per metus!!!
  1. Įsigykite indaplovę! Ne visi žino arba klaidingai įsivaizduoja, kad plovimas rankomis yra pigiau. Vokiečių mokslininkai suskaičiavo, kad indus plauti rankomis yra maždaug 40 % brangiau, nei indaplovėje. 1 indaplovės plovimo ciklas indaplovėje (įskaitant plovimo priemones, vandenį ir elektros energiją) kainuoja tik 0.3 – 0.5 EUR. Plaudami rankomis sunaudosite daug karšto vandens, o ir plovimo rezultatas vienareikšmiai indaplovės naudai. O kur dar patogumas ir laiko taupymas. Žinoma, kainuoja pati indaplovė, bet ji tikrai atsipirks.
  1. Virtuvės šefai pataria – maistą gaminkite uždengę puodą ar keptuvę dangčiu. Sutaupysite iki 30 % elektros energijos, o patiekalai bus sultingesni.
  1. Ar Jūsų būsto langai sandarūs? Dėl nesandarių langų bei durų būstas gali patirti iki 50 proc. sunaudojamos šilumos nuostolių. Atskirais atvejais šilumos nuostoliai gali siekti net 70 proc.!!!
  1. Itin seną skalbimo mašiną pakeiskite naujesne. Senų modelių skalbimo mašinos, ne tik suvartoja daugiau elektros energijos, bet ir vandens. Pavyzdžiui, naujosios vandenį dozuoja priklausomai nuo skalbinių įkrovos, drabužius naujų technologijų dėka išskalbia jau 30 °C temperatūroje.
  1. Nuolat į kištukinį lizdą įjungto telefonų ir kitų prietaisų įkrovikliai, radijo imtuvas arba televizorius palikti „budėjimo režime“ – visi šie įrenginiai ne tik kažkiek naudoja elektros energijos, bet ir dėvisi, trumpėja jų gyvavimo laikotarpis bei egzistuoja galimybė, kad kuris jų kažkada gali ir užsidegti: tokių atvejų pasitaiko ne taip ir retai. Naudokite laikmačius, nutraukiančius elektros tiekimą prietaisui, kai jums jo nereikia arba paprasčiausiai ištraukite kištuką iš elektros lizdo – ir sutaupysite ir apsisaugosite.

*Reklama

Komentarai

komentarai(-ų)