Gyvai mokytis gali pradinukai ir abiturientai

Prenumeruokite „FM99 radijo podcast’ą“ ir įdomiausius bei svarbiausius pokalbius klausykite Jums patogiu metu.

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Po ilgos pertraukos mokyklos vėl atvėrė duris, kol kas tik pradinukams. Ilgą laiką mokymas namie pakeitė tvarką ir mokymo ritmą. Tačiau jau visos mokyklos veikia ir pradinukai vėl gali mokytis įprastai.

Alytaus miesto švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas sako, kad gyvai dirba beveik visos miesto mokyklos:

“Alytuje yra 13 mokyklų kuriose ugdoma pradinių klasių mokiniai, iš tų 13 jau net dvylika įstaigų pradėjo veikti nuo kovo 22 dienos. Drevinuko mokykla – darželis pradėjo veikti nuo kovo 24 dienos. Ši mokykla atsidarė vėliau, nes buvo žmonių kurie turėjo izoliuotis ir atlikti tyrimus. 

Alytuje iš viso yra 115 pradinukų klasių, kurios mokosi 2310 vaikų. Anot V.Valūno, visame mieste 96% pradinukų eina į mokyklą. Jei klasėje atsirastų COVID19 atvejų, yra nustatyta tvarka,  kaip reikėtų elgtis.

“Jeigu atsitinka, kad nustatomas atvejis ta klasė yra siunčiama į nuotolinį mokymą ir žmonės kurie turėjo kontaktą išsiunčiami izoliacijai ir einą į darbą nuotoliniu būdu. Bet tokių atvejų kol kas nepasitaikė.” – sako vedėjas.

Pradinukai kurie neina į mokyklą toliau mokosi nuotoliniu būdu. “Mokiniai kurie neina į mokyklą yra įtraukiami į ugdymo procesą, aišku jie klasėje fiziškai nebūna, o yra jie mokomi naudojant nuotolinio mokymosi būdo metodiką, bet juk negali išsėdėti vaikas 4-5 pamokas prie kopiuterio ištisai, jų mokymas yra labiau grindžiamas savarankiško darbo principais ir aišku jie gali prisijungti ir į dalį pamokų.” – pasakoja V. Valūnas.

Mokyklose stengiasi, kad net ir atsiradus koronaviruso atvejų, jie neplistų, klases stengiamasi izoliuoti vienas nuo kitų. 

“Stengiamasi kiekvienoje mokykloje maksimaliai įdiegti klasių izoliavimo principą, tai nėra visiškai įmanoma dėl bendrų erdvių kaip tualetai, valgyklos, salės. Tai yra labai sudėtinga, bet reikia stengtis maksimaliai tai daryti, tam kad virusas neišplistų. Nuo mūsų visų atsakingo elgesio priklausys viso šio dalyko sėkmė.” – aiškina švietimo skyriaus vedėjas.

Mokiniai nuo 5 iki 12 klasės, kurie neturi galimybių mokytis namie, gali atvykti į mokyklą ir iš ten mokytis nuotoliniu būdu. Tokių mokinių Alytuje yra pusantro procento. Be pradinukų kontaktinės konsultacijos mažomis grupėmis iki penkių mokinių leidžiamos abiturientams.  Pamažu atveriamas neformalus vaikų ir suaugusiųjų švietimas.

Svarbi yra ir vaikų kurie turi specialiųjų poreikių situacija: “Po truputėlį grįžta ir švietimo pagalba tokiems vaikams kurie yra pradinukai, tačiau jei specialiųjų poreikių mokinys yra 5-12 klasių jis švietimo pagalbą vis dar gauna nuotoliniu būdu.” – sako V.Valūnas.

Komentarai

komentarai(-ų)