„Gyvas miestas“ – rašytoja Irena Buivydaitė Kupčinskienė: „Alytus man labai savas. Miestas ten, kur širdis“

Radijo stoties „FM99“ eteryje laida „Gyvas miestas“. Kiekvieną trečiadienį kalbame apie tai, kas vyksta tarp mūsų. Čia kultūros, architektūros, urbanistikos ir ekonomikos aktualijos iš Lietuvos bei pasaulio. „Gyvas miestas“ „FM99“ eteryje trečiadieniais po 14 valandos, laida kartojama ketvirtadienį po 20 val. bei sekmadienį po 16 val.

Šioje laidoje „Gyvas miestas“ svečiavosi rašytoja Irena Kupčinskienė, pasidalinusi savo mintimis, įžvalgomis apie Alytų – miestą, kuris jau greitai švęs gražų gimtadienį. Pasak gerb. Irenos: „Alytus man labai savas. Kai išeini į miestą, nueini į kokį renginį, nespėji sveikintis. Alytus jau mano miestas, vis dėlto beveik keturiasdešimt metų čia gyvenu. Miestas – ten, kur širdis“.

Prieš dvejus metus I. Kupčinskienė rašė „Pasivaikščiojimai po Alytų“. Rašytoja vaikščiojo po įvairias Alytaus vietas: buvo užlipusi ant piliakalnio, lankėsi Dainų slėnyje, miesto sode… rašė apie tai, kokius sentimentus ir kokias mintis kelia tos vietos. Tąkart kilo mintis parašyti ir apie žmones: „Nusprendžiau, kad atėjo laikas man kalbėti apie Alytų, kaip apie namus, ir apie atskiras ląsteles tų didžiulių namų, kurie sudaro kaip ir mažus butus ar kambarius, tai yra atskiros darbovietės, ir apie atskirus žmones“.

„Nustebino, kaip kiekvienas žmogus gražiai ir visiškai kitaip atranda kitokių niuansų už ką myli miestą. Labai buvo gera ir džiugu. Jeigu mes padarytume kažką gero miestui ir mums patiems būtų geriau. Mano požiūriu, Alytus labai gyvas miestas.“ – kalbėjo rašytoja Irena Buivydaitė Kupčinskienė.

Komentarai

komentarai(-ų)