„Gyvas miestas“: ar Alytus – miestas draugiškas negalią turintiems žmonėms?

Radijo stoties „FM99“ eteryje laida „Gyvas miestas“. Kiekvieną trečiadienį kalbame apie tai, kas vyksta tarp mūsų. Čia kultūros, architektūros, urbanistikos ir ekonomikos aktualijos iš Lietuvos bei pasaulio. „Gyvas miestas“ „FM99“ eteryje trečiadieniais 14.30 val., laida kartojama ketvirtadienį po 20 val. bei sekmadienį po 16 val.

Šį kartą „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių specialistas Artūras Mažeika, – kalbėjome apie galimybes neįgaliesiems laisvai judėti Alytuje, be kliūčių nukeliauti į teatrą, kino teatrą ar paprasčiausią kavinę išgerti puodelį arbatos. Norėdamas žinoti su kokiomis problemomis susiduria žmonės neįgaliųjų vežimėliuose, keliaudami Alytaus gatvėmis, A. Mažeika pats sėdo į vežimėlį.

Rolandas Baranauskas ir Artūras Mažeika ( nuotr. iš asmeninio archyvo)

 

Kai kuriose vietose trūksta erdvės, geresnio privažiavimo, taip pat stinga kvalifikuoto darbuotojo, galinčio padėti patekti į pastatą negalią turintiems žmonėms. Alytaus miesto savivaldybė planuoja ateityje sukurti draugišką aplinką neįgaliesiems žymintį ženklą.

 

Alytaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių specialistas Artūras Mažeika ir radijo laidų vedėja Eglė Malinauskienė „FM99“ studijoje

Kaip socialiniame tinkle rašė Artūras Mažeika: „Šiandien praleidau 3 val. neigaliüjų veżimēlyje su kuriuo vos spēdamas vyjausi visomis prasmėmis stipruolį Rolandas Ba.
Mano użduotis buvo susidurti su tais išükiais su kuriais susiduria kiekvienas żmogus tame veżimėlyje ir mano pritrinti mazoliai su skaudančiais raumenukais nuo “tü” dviejų ratų sukimo priminë man jog esu išlepęs ir kartais bambantis dēl visiško nieko…  3!4!“

Komentarai

komentarai(-ų)