„Gyvas miestas“ – apie ateities maistą šiandien!

Ensifera – ateities maistas šiandien. Ensifera yra vieni pirmųjų Lietuvoje auginantys vabzdžius, kuriuos įvairiose šalyse naudoja maistui. Bendradarbiaudami su Gamtos tyrimų centro mokslininkais broliai Karolis ir Dominykas Aleknavičiai kuria ir tobulina tokių vabzdžių auginimo technologijas. Apie tai ir ne tik radijo stoties „FM99“ studijoje su Karoliu ir Dominyku ir kalbėjomės.

Karolis ir Dominykas Aleknavičiai

Kiekvienas, kuriam rūpi sveikata, visavertis sveikas maistas ir, tuo pačiu, mūsų planetos gerovė, turėtų susipažinti ir išbandyti valgomus vabzdžius, tame tarpe ir svirplius.

Kodėl turėčiau valgyti tuos „vabalus“?

Tie „vabalai“, o jei tiksliau – vabzdžiai – yra puikus visavertis maisto šaltinis, galintis konkuruoti su visiems įprasta mėsa. Savo maistine verte svirpliai dažniausiai ją pranoksta (skaitykite daugiau), o užauginti tokį patį svorį svirplių ir tokį patį svorį vištienos, kiaulienos ar jautienos, reikia daug mažiau erdvės, pašaro bei vandens – tai ekonomiškai daug naudingiau, o ir aplinkai daromas poveikis, atitinkamai, mažesnis. Taip pat, lyginant su tradiciniais mėsiniais gyvūnais, svirpliai išskiria ženkliai mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų – dar vienas draugiškumo aplinkai aspektas. Jau dabar, kai kuriuose Žemės regionuose juntamas maisto stygius. Atsižvelgiant į tai, kad iki 2050-ųjų metų žmonių populiacija pasieks 9 milijardus, kurie norės valgyti – visi šie aspektai tampa  labai svarbūs. Todėl pasaulyje didėjant maisto poreikiui bei norint maitintis sveiku ir pilnaverčiu maistu, vienas iš puikių pasirinkimų yra entomofagija – vabzdžių, tame tarpe, ir svirplių naudojimas maistui.

Džiovinti svirpliai su pipirais

Ensifera.lt yra pirmieji Lietuvoje siūlantys vabzdžius ir jų produktus žmonių maistui – gavę Valstybinės Maisto ir Veterinarijos tarnybos veterinarinį patvirtinimą maistinių vabzdžių auginimui ir perdirbimui.

Daugiau informacijos rasite: ensifera.lt

Pašnekovus kalbino Vytautas Garbenčius

Komentarai

komentarai(-ų)