„Gyvas miestas“ – kodėl Alytuje reta sutikti žmogų su baltąja lazdele? Ar mūsų mieste gera gyventi kiekvienam?

 

Kaip rašoma Lietuvos aklųjų ir silpnaregių interneto svetainėje: Regėjimo negalią turintys žmonės vis drąsiau integruojasi į visuomenę ir kasdien vaikšto tomis pačiomis gatvėmis, kuriomis vaikšto regintieji, lankosi tuose pačiuose viešosios paskirties įstaigose. Sėkmingai aklųjų ir silpnaregių integracijai į visuomenę labai didelės reikšmės turi tinkamai sutvarkyta, jų poreikiams pritaikyta fizinė aplinka – šaligatviai, gatvių perėjos, įėjimai į viešosios paskirties pastatus, galimybė greitai ir tiksliai susiorentuoti juose.

„FM99“ studojoje vieši Daiva Markinienė – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Alytaus miesto ir rajono filialo pirmininkė

Apie tai ar regėjimo problemų turintiems žmonėms aplinka pritaikyta Alytuje, laidoje „Gyvas miestas“ kalbėjome su Daiva Markiniene – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Alytaus miesto ir rajono filialo pirmininke. Taip pat prie pokalbio radijo eteryje prisijungė regėjimo negalią turintis, Vilniuje gyvenantis, radijo klausytojas Aurimas. Kviečiame pasiklausyti!

Kojomis neregys gali pajusti skirtingas šaligatvių ar pėsčiųjų takų dangas ir jas naudoti orientacijai.

Netinkamai tvarkoma ar nepritaikyta fizinė aplinka neįgaliajam žmogui ne tik sukelia papildomų sunkumų, bet gali tapti pavojinga. Žmogus gali patirti įvairių traumų, o kartais iškyla net tiesioginis pavojus jo gyvybei.

„Keliauti su draugu tamsoje geriau, nei eiti šviesoje, bet vienam“ (Helen Keller)

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) – tai didžiausia ir seniausia Lietuvos regėjimo neįgaliuosius vienijanti organizacija. LASS istorija prasidėjo 1926 m. Dabar asociacija savitarpio pagalbai buria regėjimo negalios asmenis, atstovauja jų interesams ir gina teises. LASS buria beveik 7000 narių, yra 48 filialų ir 13 juridinių vienetų steigėja.

 

Komentarai

komentarai(-ų)