„Gyvas miestas“ – kuo pasižymi išmanusis miestas?

„Inovacijų savaitė 2017“ šiais metais praplėtė geografiją – renginiai vyksta net septyniuose šalies miestuose. Inovacijoms ir naujovėms atvirus alytiškius subūrė konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“.

Šįkart visus renginius jungia viena tema – išmanūs miestai.  Konferencijos Alytuje metu alytiškiai buvo pakviesti kurti modernų miestą, kuriame patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis, o pasitelkiami tvarūs sprendimai tausoja aplinką. Konferencijoje buvo kalbama apie sveikatingumui pasitarnaujančias technologijas, elektromobilius, klasterių naudą įmonėms, verslininkai dalysis savo sėkmės istorijomis.

 Tuo tarpu laidoje „Gyvas miestas“  pokalbis su konferencijoje dalyvavusiais pranešėjais Žygimantu Zabieta iš Energijos sprendimų centro ir įmonės „Militera“ direktoriumi Elmantu Mickevičiumi. Kviečiame pasiklausyti pokalbio.

Energijos sprendimų centro Lazdijų raj. savivaldybėje įgyvendinamas apšvietimo modernizacijos projektas

Energijos sprendimų centro pagrindinė veikla apima energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir atsinaujinančių energijos išteklių projektų vystymą Lietuvoje bei užsienyje. Bendrovė specializuojasi energijos taupymo sprendimų finansavimo (ESCO), gatvių apšvietimo modernizacijos, elektromobilių įkrovimo stotelių infrastruktūros vystymo ir saulės jėgainių įrengimo projektuose.

Sun Eco“ tai įrenginys, kuriame gali būti įdiegta daugybė funkcijų/paslaugų, kuriomis naudojamės kasdien

Tuo tarpu įmonė „Militera“ kuria „Sun Eco“ stoteles. „Sun Eco“ – tai analogų Lietuvoje ir Europoje neturintis įrenginys, kuriame gali būti įdiegta daugybė funkcijų/paslaugų, kuriomis naudojamės kasdien: krauname telefonus, klausomės muzikos, naršome internete ir kt. Taip pat įrenginys gali būti naudojamas kaip garso įranga, oro kompresorius, elektros varomų priemonių įkroviklis, SOS pagalbos centras, vaizdo stebėjimo kamera ir kt. Technologijos keičia žmonių gyvenimo būdą, „Sun Eco“ kuria galimybes sumaniai leisti laiką parkuose, paplūdimiuose, sporto aikštynuose, lankytinose vietose ir kt.

Komentarai

komentarai(-ų)