„Gyvas miestas“ – nesurenkate augintinių ekskrementų? Pasiruoškite mokėti 140 eurų baudą.

Tirpstant sniegui, atsiveria ir kasmetinės problemos – šunų ekskrementais „pažymėtos“ miesto vejos, daugiabučių kiemai, parkai. Alytiškiai raginami laikytis savivaldybės tarybos patvirtintų Tvarkymo ir švaros taisyklių ir kartu palaikyti miesto švarą. Viešosios tvarkos skyrius primena, kad vedžiojant šunis, kates ir kitus gyvūnus ir jiems priteršus bendrojo naudojimo vietas, gyvūnų savininkai ar gyvūną vedžiojantys asmenys turi nedelsiant surinkti ekskrementus, įmesti juos į specialią šiukšlių dėžę arba buitinių atliekų konteinerį ir išvalyti priterštą vietą.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Jono Muzikevičiaus: „Situacija, galima sakyti, katastrofiška, nes gyventojai, turintys augintinius, visiškai nesilaiko patvirtintų taisyklių, kurios įpareigoja gyvūnus vedžiojančius asmenis nedelsiant išvalyti ekskrementus. Tokios probleminės vietos: Jaunimo parkas, jo prieigos, vaikų žaidimų aikštelės, darželių kiemai, stadionai. Užtenka prevencinių priemonių, pakanka informacijos apie taisykles ir tvarkos laikymąsi, tad reidų metu su nustatytais pažeidėjais nebus jokių kalbų, jie bus sulaikomi, nustatoma tapatybė ir surašomi protokolai. Numatyta piniginė bauda nuo 20-140 eurų, pakartotinai padarius tokį patį pažeidimą, bauda skaičiuojama jau ne nuo 20 eurų, bet iki 140 eurų. Bus galima skirti baudą, priklausomai nuo šeimininko elgesio ir supratingumo“.

Jonas Muzikevicius

Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Jonas Muzikevičius

J. Muzikevičiui antrino ir Alytaus šunų mylėtojų klubo „Canis“ viena iš įkūrėjų bei tarybos narė Žaneta Truskienė: „Visiškai sutinku su tuo, kad reikia augintinių šeimininkus pradėti bausti, ir bausti neperspėjus. Labai liūdna, kada žmogus, sąmoningai augindamas augintinį, nesuvokia, jog įsigijęs jį, turės juo atitinkamai rūpintis. Kalbu ne tik apie jo pamaitinimą, pašukavimą, bet ir ekskrementų surinkimą. Dar labai gaila, kad dėl to kenčia daug atsakingų šunų augintojų. Įsigiję šunelį, mes turim suvokti, kad tai gyvūnas, kuriuo reikės rūpintis 10-15 metų, kuris tikrai nesusirinks ir tikrai savim nepasirūpins. Čia yra problema – nesuvokimas“.

Žaneta Truskienė

Alytaus šunų mylėtojų klubo „Canis“ viena iš įkūrėjų bei tarybos narė Žaneta Truskienė

Kartu su Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento bei policijos komisariato pareigūnais Viešosios tvarkos skyrius vykdys nuolatinius reidus pažeidėjams nustatyti. Už minėtų taisyklių nesilaikymą taikoma piniginė bauda nuo 20 iki 140 eurų.

Komentarai

komentarai(-ų)