„Gyvas miestas“ – nukirsto „Meilės“ kalnelio ąžuoliuko vietoje sužaliuos kitas, bet tai pažeidėjui gali kainuoti 700 eurų

 

Nuo senovės ąžuolas lietuviui – ypatingas, šventas medis. Buvo ne tik draudžiama kirsti garbaus amžiaus sulaukusius šiuos medžius, ąžuolai buvo pagoniškų apeigų ir ritualų liudininkai. Pirmajame Alytuje augęs, dvidešimt septintus metus skaičiavęs ąžuolas, buvo liudininkas ne tik beveik trijų dešimtmečių laiko tėkmės, bet ir žmonių, kurių nesuskaičiuojama daugybė vyksta pasigrožėti miesto panorama nuo „Meilės“ kalnelio. Deja, ne visiems tokia žaliuojanti draugija patiko – dvi savaites galime matyti štai tokį liūdinantį vaizdą. Vandalai medį nukirto.

Zitos Stankevičienės („Alytaus naujienų“) nuotr.

Kaip pasakojo Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus agentūros vyr. specialistas Vytautas Račkauskas: „Gavom pranešimą birželio 11 dieną apie 9.30 val., kad nukirstas ąžuolas. Nuvažiavom, pasidarėm diametrą, apklausėm gyventojus. Paskleidėm informaciją, tačiau atgal jokios informacijos, – niekas nepareiškė noro prisipažinti bent mačius, kas tai padarė. Vis tiek kažkas matė. Pažeidėjams gresia administracinė nuobauda apie 200 eurų ir gamtai padaryta žala apie 500 eurų už tą ąžuoliuką. Bet aš manau, kad už tokį vandališką darbą tokia bauda dar ir per maža“.

Kad ir kaip liūdna ar pikta būtų, šioje istorijoje yra ir šviesioji pusė – nukirsto medelio vietoje sužaliuos kitas ąžuoliukas. Ini­cia­ty­vos jį pasodinti ėmė­si aly­tiš­kiai Man­tas Rad­vi­la­vi­čius ir Eval­das Ja­ku­čiū­nas.

Manto Radvilavičiaus teigimu: „Tas ąžuoliukas buvo kaip simbolis to kalno. Kas gali nukirsti ąžuolą? Čia galėjo taip padaryti tik vandalai, jokios moralės turbūt neturintys asmenys. Nusprendėm, kad reikia imtis iniciatyvos ir atsodinti ąžuoliuką. Jeigu norim matyti gražų miestą, stengiamės patys saugoti. Kiekvieno žmogaus pareiga, – jeigu tu gyveni mieste, stenkis prižiūrėti, saugoti to miesto gerbūvį. Dėl to, kad tinkamos rūšies ąžuolus galima sodinti tik rudenį ar pavasarį, nusprendėm neskubėti. Parinksim ir svarbią Alytui datą“.

Jeigu kas matėte, girdėjo, kažką žinote apie šį įvykį, prašome pasidalinti informacija. Būkime pilietiški, tikri savo miesto šeimininkai ir draugai!

Komentarai

komentarai(-ų)