„Gyvas miestas“ – „Tvarkau Alytų“ prisijunk ir tu!

„FM99“ sudijoje viešėjo Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė bei Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras. Laidoje kalbėta apie pokyčius Alytaus miesto infrastruktūroje, šaligatvių teisimą, gatvių remontą, erdvių neįgaliems pritaikymą. Pasiklausykite pokalbio.

Atšilus orams, Alytuje tęsiami šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių tako tvarkymo darbai. Paskutiniu metu vis daugiau dėmesio skiriama viešųjų erdvių tvarkymui – po rekonstrukcijų jos atgimsta naujai ir yra pritaikytos žmonėms su specialiais poreikiais. Alytus tampa  tikru šeimos miestu, patogiu visiems.

Keičiama Sveikatingumo tako danga (AMS nuotr.)

Praeitą savaitę į miesto merą ir savivaldybę kreipėsi dėl sveikatingumo tako dalyje ties Pulko gatve trinkelių ardymo sunerimusi gyventoja, prašydama paaiškinti ardymo priežastis. „Tokie faktai tik dar kartą įrodo, kad alytiškiai – tikri miesto šeimininkai“, –  teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Trinkelių ardymas susijęs su tuo, kad Alytus tampa vis draugiškesnis neįgaliesiems, o trinkelės bus perkeltos į kitas miestui reikalingas vietas. Pernai perkėlimui sunaudota apie 2,5 tūkst. kv. metrų plytelių – lygiai tiek nutiesta šaligatvių: Kaštonų gatvės take link Bendruomenės centro, Vytauto ir Margio gatvėse bei kitur. Šiuo metu šaligatvis iš panaudotų plytelių tiesiamas į Senamiesčio mokyklą, kur ilgą laiką vaikai eidavo važiuojamąja kelio dalimi. Netrukus bus tvarkomi šaligatviai J. Basanavičiaus g. ir Putinų gatvėje prie Gulbynės.

„Ilgus dešimtmečius šaligatviams ir takams tvarkyti bei pritaikyti neįgaliesiems nebuvo skirta nei lėšų, nei reikiamo dėmesio, todėl darbų, kuriuos reikia atlikti, yra labai daug. Alytaus mieste yra daug laiptų, senų ir medžių šaknų iškeltų šaligatvių, kuriais sunku ir netgi pavojinga judėti. Sutvarkyta teritorija tarnauja visai bendruomenei“, – teigia Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Šiemet taip pat bus tvarkomas nuolat semiamas Ūdrijos gatvės takas. Jis bus pritaikytas pėstiesiems ir dviratininkams, o šiais metais jau sutvarkyta ilgą laiką buvusi duobėta kelio atkarpa link Dainų slėnio. Privažiavimo kelyje taip pat įrengtas 2,5 metrų pločio pėsčiųjų ir dviračių takas su dviem poilsio aikštelėmis ir apšvietimu.

Praeitais metais suremontuota ir rekonstruota 8 636 kv. m. šaligatvių ir laiptų visame mieste – tai yra 13 % daugiau negu 2016 metais.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės teritorija pritaikoma neįgaliesiems (AMS nuotr.)

  Taip pat Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės teritorija pritaikoma neįgaliesiems. Šią savaitę čia vyksta šaligatvių tvarkymo darbai – nuleidžiami bordiūrai.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės teritorija pritaikoma neįgaliesiems (AMS nuotr.)

Šią savaitę pradėti keisti kelio ženklai Ugniagesių gatvėje. Šioje gatvėje bus nustatytas vienos krypties eismas. Įvažiuoti į Ugniagesių gatvę automobiliai galės tik iš Vilniaus gatvės, o išvažiuoti – į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę. Lengvieji automobiliai galės stovėti tik specialiais ženklais pažymėtose vietose. Kitose vietose stovėjimas bus draudžiamas, o už netvarkingą automobilio statymą neleistinoje vietoje bus baudžiama. Ženklus statyti planuojama baigti šį mėnesį, o vasarą bus ženklinamos ir stovėjimo vietos.
Čia taip pat bus įrengtos 3 stebėjimo kameros. Vairuotojai būkite atidūs!

Pradėti keisti kelio ženklai Ugniagesių gatvėje (AMS nuotr.)

Daugiabučiai kviečiami tvarkytis kiemus, įsirengti automobilių stovėjimo aikšteles ir išsaugoti žaliąsias erdves, kitaip itin netvarkingiems vairuotojams grės administracinė atsakomybė. Savivaldybė  kviečia aikštelių plėtimą ir įrengimą vykdyti dalinio dalyvavimo būdu, kuomet kompensuojama pusė ar daugiau (renovuotiems namams) įrengimo sumos. Na, o kai kuriose vietose yra dar neišnaudotų galimybių. Visų pirma – neišugdytas tvarkingo parkavimo įprotis bei nenaudojamų automobilių laikymas, užimant taip reikalingą plotą. Alytaus miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nustatyta, kad draudžiama statyti transporto priemones ant vejų, žaliųjų plotų, ant neuždengtų specialiomis grotelėmis po medžių ar šaligatvio, savavališkai įrengtose ar atsiradusiose stovėjimo vietose, išvažinėtuose, sugadintuose žaliuosiuose plotuose.

Daugiabučių namų kiemuose – informaciniai pranešimai, primenantys automobilių statymo tvarką ir raginantys neužstatyti vejų, šaligatvių, žaidimų aikštelių (AMS nuotr.)

Gyventojams dažnai klausiant, kur kreiptis dėl netvarkingų šaligatvių, Miesto ūkio skyrius kviečia pranešti apie iškilusią problemą el. paštu miestoukis@alytus.lt arba per interneto svetainę 

Komentarai

komentarai(-ų)