Į Lietuvą sugrįžus karštiems orams, gyventojai įspėjami saugoti sveikatą

 

Į Lietuvą sugrįžus karštiems orams, specialistai įspėja žmones vengti būti saulėje ir gerti daug skysčių. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, trečiadienį Lietuvoje bus 26–31 laipsnis karščio, panaši temperatūra laikysis ir ketvirtadienį bei penktadienį. 

Esant karštam orui rekomenduojama gerti daugiau skysčių, stengtis kūną vėsinti drungnu dušu ar vonia, daugiau laiko praleisti vėsesnėse patalpose (Pixabay nuotr.)

Kaip trečiadienį įspėjo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, esant karščiams daugėja sveikatos sutrikimų dėl kraujotakos ir kvėpavimo sistemos ligų, pažeidžiamiausi yra maži vaikai, senjorai, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys bei kai kurių profesijų darbuotojai.

Esant aukštai aplinkos temperatūrai pavojingiausias yra šiluminis smūgis, kuris įvyksta išsekus organizmo termoreguliacijos mechanizmams. Tokiu atveju kūno temperatūra gali pasiekti daugiau kaip 40 laipsnių, dėl to žūsta ląstelės, gali ištikti inkstų nepakankamumas, smegenų pažeidimai ar net mirtis. Todėl specialistai rekomenduoja įvykus šiluminiam smūgiui nedelsiant kviesti greitąją pagalbą, o kol ši atvyks, stengtis atvėsinti nukentėjusįjį.

Jei namuose labai karšta, rekomenduojama stengtis nuvykti į viešąsias vietas, kur įrengtos oro kondicionavimo sistemos. Per karščius patariama riboti fizinį aktyvumą, nepalikti vaikų, gyvūnų uždaruose automobiliuose. Einant į lauką svarbu užsidėti galvos apdangalą, rengtis laisvais, natūralios medžiagos drabužiais, atviras kūno vietas, lūpas tepti apsauginiais kremais nuo saulės, nešioti akinius nuo saulės.

Komentarai

komentarai(-ų)