Į profesines mokyklas priimta daugiau pirmakursių negu pernai

Galutiniais duomenimis šiais metais į profesines mokyklas priimta 21 900 pirmakursių. Tai puse tūkstančio daugiau nei pernai ir dešimtadaliu daugiau nei buvo numatyta priimti. Kokia situacija yra Alytaus profesinio rengimo centre pokalbis su mokyklos direktoriumi Vytautu Zubru. Klausykite pokalbio.

Anot Vytauto Zubraus, Alytaus profesinio rengimo centre pirmakursių priimta panašiai kaip ir pernai, iš viso 794. Tai 13 proc. daugiau negu planuota priimti. Populiariausios specialybės tarp vaikinų yra automobilių mechaniko, automobilių elektromechaniko, vairuotojo ekspeditoriaus. Tarp merginų populiarios specialybės higienos kosmetikos kosmetiko, padavėjo barmeno, virėjo, kirpėjo. Lietuvos profesinėse mokyklose automobilių mechaniko specialybė taip pat yra populiariausia.

Profesinis mokymas 010

Nuotr. Alytaus profesinis rengimo centras

Šiais metais įkūrus sektorinius praktinio mokymo centrus padidėjo norinčiųjų mokytis pagal buvusias ne tokias populiarias siuvėjų, inžinerinės srities  profesinio mokymo programas. Apie pusę iš pareiškusiųjų norą mokytis profesinėse mokyklose yra įgiję pagrindinį išsilavinimą ir siekia kartu su kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą. Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Jose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip pat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kvalifikaciją.

74  šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo apie 200 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikaciją įgyti siekiantiems asmenims, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

Komentarai

komentarai(-ų)