Ilgėjantys rudens vakarai kviečia paimti į rankas knygą, – gal tai bus „Vysla per Lenkiją“? Pokalbis su Selemonu Paltanavičiumi!

Sveiki, brangūs bičiuliai!

Ruduo įsibėgėja, dovanodamas mums dar daug saulės spindulių, šilumos ir ilgėjančius vakarus, kuriuos taip gera praleisti jaukiuose namuose su knyga rankose, tiesa? Knygos mus gali pakviesti keliauti romantiškais pasakojimais, istorijos labirintais, narplioti sudėtingiausias detektyvines mįsles ar džiaugtis kelionių įspūdžiais. Apie knygą, kurioje yra visa tai ir dar daug daugiau, „FM99″ eteryje kalbėjome su projekto „Nacionalinė ekspedicija“ knygos „Vysla per Lenkiją“ sudarytoju ir tekstų autoriumi – visų ekspedicijų dalyviu Selemonu Paltanavičiumi, – kviečiame pasiklausyti!

Pagal LRT televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija“ parengta knyga „Vysla per Lenkiją“ – antroji knygų serijos „Nacionalinė ekspedicija“ dalis.
Tai kelionių vadovas norintiems keliauti, kulinarijos knyga gurmanams, istorijos vadovėlis patriotams (ir ne tik).
Pro žinomo rašytojo, gamtininko, žurnalisto Selemono Paltanavičiaus akis neprasprūdo ne tik Lietuvai svarbios istorijos ir gamtos detalės, bet ir spalvingas pačios ekspedicijos gyvenimas. Tai, kas įdomiausia ir dar nematyta, – tiesiai iš pirmų lūpų!

Akimirkos iš Nacionalinės ekspedicijos (organizatorių nuotr.)

Didelio populiarumo sulaukęs LRT projektas „Nacionalinė ekspedicija“ dar kartą atveria nepažintus Lietuvos istorijos klodus. Šį kartą atradimų maršrutas driekiasi jau ne Lietuvos, o Lenkijos teritorija, ir jo ašimi tampa ilgiausia Lenkijos upė – Vysla.
Viename laive kartu su televizijos žiūrovais ir knygos skaitytojais keliauja istorijos profesorius Alfredas Bumblauskas, projekto sumanytojas, prodiuseris Edmundas Jakilaitis, laidų vedėja Edita Mildažytė, lenktynininkas Benediktas Vanagas, virtuvės virtuozas Arminas Darasevičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir kiti ekspedicijos dalyviai.

Į antrąją serijos knygą „Vysla per Lenkiją“ sugulė mažai girdėti Lietuvos istorijos pasakojimai, netikėti kultūriniai ir etnografiniai atradimai, intriguojami, stereotipus laužantys Lietuvos ir Lenkijos bendrumai bei skirtumai. Tai kelionių vadovas norintiems keliauti, kulinarijos knyga gurmanams, istorijos vadovėlis patriotams (ir ne tik).

Komentarai

komentarai(-ų)