„Imigrantų šventės“ Berisso mieste Argentinoje

Lietuvių bendruomenės karalienė ir vaikų karalienė

Lietuvių bendruomenės karalienė ir vaikų karalienė

Mus pasiekė laiškas iš Argentinos, kurį rašo Lietuvių savišalpos ir kultūros draugija „Nemunas”. Dalijamės jų nuotaikomis

Rudens savaitgaliais Berisso mieste (Argentina) vyko „Imigrantų šventės“. Į jas susirinko daugiau nei 70 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos. Lietuvių Draugija „Nemunas“ surengė didelę parodą, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus.

Berisso mieste veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.

Reikia pabrėžti, kad Berisso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Airių provincijos „Imigrantų sostine“. Lietuvių Draugija „Nemunas“ yra „Imigrantų sąjungos organizacijos“ narys ir jau 37-tus metus, kiekvienais metais organizuoja „Imigrantų Šventę“. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt imigrantų bendruomenių.

Šventės metu, pirmą kartą Imigrantų šventės istorijoje, grojo garbės svečiai iš Lietuvos – tautiška kapelija „Sutaras“ iš Vilniaus. Tai pirmas kartas, kai muzikos grupė atvyksta į Berisso miestą iš krašto, kuris dalyvauja „Imigrantų sąjungos organizacijoje“.

Sutaras

Sutaras

Tautiška kapela „Sutaras“ yra savarankiška, profesionali folkloro grupė. Jos repertuare – visa lietuvių liaudies instrumentinės muzikos panorama. Nuo įsikūrimo (1988 m.) tautiška kapela „Sutaras“ suruošė daugiau nei 5300 viešų pasirodymų. Tai koncertai, vakaronės, TV ir radijo laidos, pasirodymai festivaliuose, parodose ir įvairiausiose šventėse.

Tautinė kapela „Sutaro“ aplankė Urugvajų, koncertavo įvairiuose festivaliuose, bei buvo susitikusi su Urugvajaus lietuvių bendruomene. Irgi koncertavo Nacioliniame La Platos Universitete Menų Fakultete.

Reikia priminti, kad pernai atvyko senjorų šokių ansamblis „Miestelėnai“ iš Panevėžio miesto.

Provincijų imigrantų šventėje taip pat koncertavo „Nemuno” lietuvių draugijos ansambliai: lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra“, lietuvių jaunimo šokėjų grupė „Nemunas“ ir lietuvių senjorų šokėjų grupė „Griaustinis“, kurie labai gražiai sušoko penkiems tūkstančiams žiūrovų.

Lieuvių bendruomenė su "Sutaru"

Lieuvių bendruomenė su „Sutaru“

Lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ scenoje koncertavo kartu su ansambliu „Griaustinis“. Tautinė kapela “Sutaras” grojo visą pasirodymą be sustojimo. Draugija „Nemunas“ specialiai pakvietė „Sutarąs“ groti per koncertą visą valandą tūkstančiams žiūrovų, kurie plojo nesustodami. Scenoje vienu metu sukosi šešiolika ansambliečių porų.

Tautišką kapelą „Sutaras“, 2014 m. spalio mėn. 11 d. koncertavusią Berisso mieste, miesto Savivaldybės meras paskelbė „Municipaliniu paveldu“, visiems ansamblio dalyviams suteikti „Garbės svečio“ vardai.

Lietuvių draugija šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, kepta kiauliena su kopūstais ir krienais, kepta kiauliena su grybų padažu. Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai ir svečiai, kurie visiems labai patiko. Dar pristatė ir pardavinėjo alų „Kaunas“, kurį gamina lietuvių imigrantų anūkas iš Mar del Platos miesto. Šis alus irgi labai patiko svečiams, nes pasirodė labai skanus. Dar buvo ir „Baltic Porter“ stiliaus alaus.

Lietuvių šokėjai

Lietuvių šokėjai

Paskutinę šventės dieną vyko paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt bendruomenės narių, visi buvo pasipuošę tautiniais drabužiais. Jie žygiavo pagrindiniu Berisso miesto prospektu Avenida Montevideo, šokdami pagal lietuvišką muziką. Virš 100 lietuvių bendruomenės narių su tautiniais drabužiais, šokį “Gumbinė” bei kitus lietuviškus šokius, šoko 10 kvartalų. Grojo tautiška kapelija „Sutaras“, o jiems plojo  tūkstančiai žmonių. Dar „Nemunas“ pristatė Gedimino pilies bokšto repliką.

Mūsų bendruomenę šventėje atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Carola Camilión Daskus Aksinavicius iš Buenos Airių Provincijos, lietuvių kolonijos karalienė Aniela Ona Milena Remorini Gasunaite, kuri iš visų tautų karalienių užėmė trečią vietą. Anieta Gasunaite buvo išrinkta kaip antroji princesė.

Šventės teisėjų komisija iš visų XXXVII-osios Provincijų imigrantų šventės dalyvių išrinko šventės karalienę. Šis titulas atiteko Italijos atstovei.

Per šventę buvo pavaizduota, kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. „Imigrantų reprezentacija išlipimas iš laivo“ ceremonijoje dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, apsirengę to laikmečio drabužiais.

Vyko futbolo, tinklinio ir krepšinio turnyras, kur Lietuvos komanda pateko į trečią vietą. Imigrantų šventės proga, lietuvių tautinių šokių ansambliai „Nemunas“ ir „Griaustinis“ kartu šoko su „Sutarto“ tautine kapela šokius.

Komentarai

komentarai(-ų)