Inovacijų savaitė Alytuje: konferencija ir pažintiniai turai

„Inovacijų savaitė 2017“ šiais metais plečia geografiją – renginiai vyks net septyniuose šalies miestuose. Inovacijoms ir naujovėms atvirus alytiškius suburs konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“ bei pažintiniai turai į automobilių gamyklą ir technologijų centrą.

„Inovacijų savaitė 2017“ nemokamų renginių ciklas šiemet vyks ir Alytuje. Šįkart visus renginius jungia viena tema – išmanūs miestai.  Konferencijos Alytuje metu kviesime alytiškius kurti modernų miestą, kuriame patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis, o pasitelkiami tvarūs sprendimai tausoja aplinką.

Antrus metus organizuojami nemokami inovacijų savaitės renginiai suburs diskutuoti apie išmaniuosius miestus, kuriuose būtų patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis bei tvarius sprendimus, kurie tausoja aplinką. Konferencijoje taip pat bus kalbama apie sveikatingumui pasitarnaujančias technologijas, elektromobilius, klasterių naudą įmonėms, verslininkai dalysis savo sėkmės istorijomis.

Pranešimus skaitys robotikos mokyklos įkūrėjas Paulius Briedis, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus, Lietuvos inovacijų centro (LIC) ekspertas Saulius Lapienis, MITA klasterių plėtros koordinatorė Vidmantas Vaitulevičius, įmonės „Militera“ direktorius Elmantas Mickevičius ir daugelis kitų.

Apie išmaniąsias technologijas ir sveiką miestą pranešimą skaitysianti V. Musvydaitė teigia, kad inovacijų reikšmė šiais laikais yra didžiulė: jos gali paskatinti kasdien daugiau judėti, sudominti niekada nebandyta sporto šaka, pasufleruoti, kaip sportą padaryti įdomesnį, ar atskleisti, kaip taisyklingai atlikti pratimus. „Technologijas mes galime sėkmingai pažaboti sveikatingumui. Pastebiu, kad išmaniosios technologijos, pavyzdžiui, žingsnius skaičiuojanti programėlė ar virtualus treneris, skatina žmones daugiau judėti. Tai yra itin svarbu, nes daugiau judantis žmogus ilgiau būna gamtoje, mažiau serga, gerėja jo emocinė būklė. Daugeliui sakau, kad tapti milijonieriais yra visai paprasta – tereikia kasdien nueiti po 10 tūkstančių žingsnių ir po 3,5 mėnesio jau turėsi milijoną“, – šypsosi Vlada Musvydaitė.

Kitas lektorius, robotikos mokyklos įkūrėjas P. Briedis pasakoja, kad su konferencijos dalyviais bandys išsiaiškinti, kaip galima reaguoti į robotizacijos ir automatizacijos pokyčius, kokie jie ir kaip jais pasinaudoti. „Apie robotiką svarbu kalbėti, nes pastaruoju metu viskas yra automatizuojama. Verslininkai, kurie pirmi sugalvos, kaip gudriau tai padaryti, išliks rinkoje ir galės pristatyti didesnės sėkmės sulauksiančius produktus“, – įsitikinęs pranešėjas.

Pranešimą apie finansavimą ateities žaliesiems miestams ir programą LIFE skaitys LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovė Laura Mickuvienė. LIFE remia projektus, kurie padeda sumažinti triukšmą, oro taršą, plėtoja žaliąją infrastruktūrą ir pan. Konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“ prasidės 9 val. Kūrybinių industrijų inkubatoriuje (Tilto g. 2, Alytus). Susipažinti su moderniomis technologijomis inovacijų savaitės lankytojai kviečiami pažintiniuose turuose po Alytaus regioninį technologijų centrą Alytaus kolegijoje ir „Astra“ automobilių gamyklą. Šiais metais nemokami „Inovacijų savaitės 2017“ renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)