#Išdrįsk padėti

Kiekvieną pirmadienį FM99 eteryje laida apie smurtą artimoje aplinkoje #Išdrįsk padėti. Situacija, priežastys, pasekmės, sprendimai.

#Išdrįsk padėti. Info dienos Lietuvoje.

Kiekvienas žmogus Lietuvoje yra paliestas smurto: arba pats yra tapęs smurto auka, arba tai patyrė artimas žmogus. Žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė sako, kad dažniausiai  nukenčiama nuo artimų žmonių, žmonių, kuriais pasitikima. Tokioje situacijoje ne visada nukentėjęs, o tai dažniausiai būna moteris, praneša apie tai.  Aplinkinių reakcija būtina, siekiant mažinti smurtą artimoje aplinkoje. Tai, kas vyksta už kitų žmonių namų durų smurto atveju nėra tik tų žmonių reikalas. Apie tai kalbama ir Info dinose, keliaujančiose per Lietuvą.

#Išdrįsk padėti. Sigitos istorija „tai nėra šeimos gėda, o problema, kurią reikia spręsti“.

Sigita užaugo inteligentiškoje šeimoje. Tėtis buvo gydytojas ir labai mylėjo savo darbą. Tačiau namuose jis smurtavo prieš savo žmoną, o paauglė dukra – Sigita, turėjo ją ginti nuo tėčio smūgių. Šiandien moteris sako, kad ji pasakoja savo istoriją, kad ją išgirstų daugiau žmonių, o skriaudžiamos moterys ieškotų pagalbos  ir patikėtų savimi, jog yra labai stiprios. Taip apsaugotų save ir savo vaikus.

Sigita kalba, kad ją išgirstų

#Išdrįsk padėti. Mokslinis tyrimas apie smurtą artimoje aplinkoje žvelgia į problemą sistemiškai.

Lietuvos teisės institutas atlieka tyrimą, kuris siekia išgryninti situaciją apie smurtą artimoje aplinkoje ir kaip rezultatą pateikti modelį, kuriuo remiantis įvairios institucijos dirbančios šioje srityje gebėtų kokybiškai komunikuoti.  Kaip sako instituto vyresnioji mokslo darbuotoja teisininkė dr. Ilona Michailovič „tyrimo rezultatai bus plačiai pristatyti visuomenei, tad, kitų metų antrą ketvirtį galėsime kalbėti apie juos konkrečiai. Tyrimas atliekamas aštuoniuose apskričių regionuose ir apima didžiąją šalies dalį“.

Lietuvos teisės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, teisininkė dr. Ilona Michailovič

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)