IX tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA šiemet kitoks

IX tarptautinis teatrų festivalis COMMEDIA šiemet kitoks, kaip ir kitokia mūsų gyvenimo kasdienybė –  jis persikėlė į virtualią erdvę.  

Inesa Pilvelytė

Daugiau laiko leidžiame namuose, tad ir Alytaus miesto teatras šį lapkritį negalėdamas plačiai atverti teatro durų, ko ne kas vakarą beldžiasi į mylinčiųjų teatrą namus. Lapkričio 18, 19 ir 21 dienomis 18 val. kviečiame jungtis čia https://bit.ly/2JDOmvj. Po spektaklių vyksta diskusija su kūrybine grupe. Na, o virtualūs COMMEDIA namai, kaip ir kiti nauji dalykai kėlė ir nemažai iššūkių – tiek teatrui, tie žiūrovams, bet juos įveikus, visada būna puiku. 

Apie teatrų festivalį ir susitikimus su žiūrovais virtualioje erdvėje, keliamus iššūkius ir naujas idėjas.

Tomas Kunčinas

 FM99 pokalbis su Alytaus miesto teatro direktore Inesa Pilvelyte ir pavaduotoju Tomu Kunčinu. 

COM•MEDIA on-line P R I S T A TO – Lapkričio 18 d. dieną, trečiadienį, 18 val. Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Reforma“. Junkitės nuo 17:30 val. https://bit.ly/2JDOmvj Prisijungimo instrukcija https://bit.ly/38fIXER🎭 Po spektaklio (trukmė 1 val. 50 min.) vyks diskusija, kurioje dalyvaus režisierius Agnius Jankevičius ir aktorės Gabrielė Ladygaitė, Greta Šepliakovaitė, Severina Špakovska.

„Spektaklio pavadinimas kilo iš pasakymo „dirbu kaip negras“, kuris reiškia, jog žmogus jaučiasi nevertinamas, nematomas, anapus ribos, nustumtas“

Tai konceptuali metafora apie tris pedagoges iš Skakiškio miestelio, kurioms kyla idėja atsigabenti pabėgėlių, kad jų mokykla nebūtų uždaryta. Spektaklį įkvėpė tikri įvykiai, vykę Olandijos Oranje miestelyje. Per didįjį 2015 m. pabėgėlių vajų į miestelį buvo atkeldinta 700 pabėgėlių. Vyriausybė nereagavo į vos 140 gyventojų turinčio miestelio gyventojų skundus dėl šokiruojančio pabėgėlių elgesio ir šalia miestelio esančiame vaikų laisvalaikio parke apgyvendino dar 700 pabėgėlių.Tokioje situacijoje, pasak režisieriaus, į šalį nustumti visi: ir Lietuvos pedagogai, ir pabėgėliai, kurie mėtomi kaip šachmatai ar skirstomi kaip bulvės, ir Oranje gyventojai, kuriems valdžia parodė, jog jų pageidavimai yra nesvarbūs.

Komentarai

komentarai(-ų)