Izraelio valstybės ambasadorius sieks sugrąžinti litvakus į Alytaus kraštą

Alytuje lankėsi J. E. Nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Ambasadorius susitiko su Alytaus miesto vadovais Alytaus įmonių atstovais.

A. Maimon patikino, jog sieks ne tik gaivinti žydų kultūros palikimą Alytuje, bet taip pat sugrąžinti šios tautybės žmones į Alytaus miestą, vienas iš būdų tai padaryti būtų Alytaus Kolegijoje vykdoma studentų mainų programa bei sinagogos atstatymo projektas. „Pasidomėjau, jog Alytuje vyksta studentų mainai. Jie yra labai svarbūs, kadangi tokie mainai galėtų būti galimybė sugrąžinti žydų tautybės žmones kilusius iš šio krašto, lygiai taip pat svarbus ir sinagogos atstatymo projektas, kurį pabaigus įgyvendinti vėlgi tai skatintų žydų tautybės žmones grįžti į Alytų“,- sakė ambasadorius.

Susitikimo su miesto vadovais metu buvo ieškota galimybių, kaip būtų galima sudaryti sąlygas bendradarbiauti Izraelio miestų ir Alytaus verslininkams bei keistis kultūros sporto, meno renginiais.

IMG_0939

A. Maimon patikino, jog sieks ne tik gaivinti žydų kultūros palikimą Alytuje, bet taip pat sugrąžinti šios tautybės žmones į Alytaus miestą.

„Šis mūsų susitikimas yra pirmas žingsnis link verslininkų bendradarbiavimo, tačiau taip pat labai svarbu, kad ir patys verslininkai susitiktų ir ieškotų galimybių bendradarbiauti“, – kalbėjo A. Maimon.

Pasak Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus, „šis vizitas turėtų užmegzti glaudų bendradarbiavimą tarp Alytaus ir Izraelio valstybės ambasados“.

Pasak ambasadoriaus Amir Maimon Alytuje jau planuojama eksponuoti fotografijų parodą dedikuotą popiežiuaus pranciškaus vizitui į Izraelį, kuri šiuo metu keliauja po kitus Lietuvos miestus. Vizito Alytuje metu ambasadorius taip pat apsilankė Alytaus sinagogoje bei Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje bei AB „Snaigė“.

Komentarai

komentarai(-ų)