Jau aštuntąjį kartą kviečia dainuojamosios poezijos ir folkloro festivalis „Kaime žydi abrikosai”

 

Šių metų sausio 26 d. Stakliškių gimnazijoje (Prienų g. 8, Stakliškės) jau aštuntąjį kartą vyks dainuojamosios poezijos ir folkloro festivalis „Kaime žydi abrikosai”. Plačiau apie tai kalbėjome su festivalio organizatore Akvile Rubikiene.

Šių metų festivalyje jūs džiugins:

  • 16:30 Paskaita apie Stakliškių kraštą. Kuo yra garsus ir įdomus Aukštadvario ir Stakliškių kraštą mums papasakos Aukštadvario regioninio parko kultūrologė Rita Balsevičiūtė.
  • 17 val. Festivalio koncertas. Koncerte išgirsite dainuojantį kunigą Arūną Simonavičių iš Skriaudžių, jaunuosius bardus Gabrielę Pukelytę, Justiną Kaminskaitę, Astą Krasauskaitę, Emiliją Statinaitę bei Augustą Lapinską. Muzikinius užkalbėjimus scenoje tars „Kukumbalis“ iš Merkinės, o smagaus ir jaunatviško folkloro skambesiu žavės „Aidi ataidi” iš Vilniaus, Jiezno vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Jieznelė”. Festivalio organizatoriai tradiciškai ruošia staigmeną klausytojams – Didįjį Abrikosą.
  • 18:30 Arbatos ir jaukaus žodžio pertraukėlė. Per pertrauką kviesime atsipūsti ir  išgerti Dzūkijos saulės nukaitintų žolelių arbatos bei vaišės kirminui numarinti. Vaišės suneštinės!
  • 21 val. Naktišokiai. Kiekvienais metais festivalyje smagiai trypiame lietuviškus šokius. Šie metai ne išimtis, tad lauksime jūsų įsijungiant į smagų šokio šurmulį. Kad būtų smagu šokti, pasiimkite patogią avalynę!
  • 24 val. Naktinis žygis Adolfui Ramanauskui-Vanagui atminti. Partizaninio karo istorijoje ryškias žymes yra palikęs šalia Stakliškių esantis Gojaus miškas, tad naktį kartu su Stakliškių gimnazijos Vlado Jazukevičiaus skautų draugove keliausime ieškoti partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago pėdsakų. Skautiška koše rūpinasi skautai, o šilta apranga ir avalyne – mes patys.

* Iš toliau atvykusiems bus sudarytos sąlygos nakvoti gimnazijos mokyklos patalpose, tačiau miegmaišiais ir kilimėliais reiks pasirūpinti patiems.

Komentarai

komentarai(-ų)