„Jotvos vartus“ aplankė Nacionalinė ekspedicija

 

Televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ komanda lankėsi Alytuje ir Alytaus rajone bei patyrė čia gyvenančiųjų svetingumą, iš jų išgirdo senąsias istorijas ir pasakojimus, kaip jie gyvena šiandien.

nacionaline ekspedicija2

Svečiai išmėgino ir viduramžių kankinimo bausmes. („FM99“ nuotr.)

Ekspedicija išsilaipino šalia aukščiausio „Baltosios rožės“ pėsčiųjų ir dviratininkų tilto bei buvo šiltai pasitikta gyvosios istorijos festivalio „Jotvos vartai“ dalyvių ir alytiškių. Svečiai išmėgino ir viduramžių kankinimo bausmes.

nacionaline ekspedicija3

„Jotvos vartus“ aplankė Nacionalinė ekspedicija („FM9“ nuotr.)

Taip pat Alytaus rajono Nemunaičio kaimo gyventojai šeštadienio vakarą Nemuno krante įrengtoje poilsio aikštelėje laukė atplaukiančių nacionalinės ekspedicijos „Nemunu per Lietuvą“. Venterinėmis valtimis atplaukusius svečius nemunaitiškiai pasitiko su vaišėmis, papasakojo apie Nemunaitį ir jo žymias vietas.

IMG_7713

„Jotvos vartus“ aplankė Nacionalinė ekspedicija („FM9“ nuotr.)

Keliautojus pasitiko Nemunaičio seniūnas, seniūnaičiai, bendruomenės pirmininkė ir gausus būrys Nemunaičio seniūnijos gyventojų ir svečių. Po pasisveikinimo nemunaitiškiai svečiams įteikė didelį duonos kepalą ir pakvietė prie paruošto vaišių stalo. Ekspedicijos dalyviai – etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Zita Kelmickaitė ir istorikas Alfredas Bumblauskas – ragavo Danutės ir Gintauto Žiginskų juodas avietes ir gyrė jų skonį.  Gyventojai ilgai bendravo su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu, gamtininku Selemonu Paltanavičiumi ir kitais ekspedicijos dalyviais, dainavo ir šoko prie laužo.

Sekmadienį vieną ekspedicijos dalyvių grupę seniūnas Rimantas Avižienis palydėjo prie partizanų priesaikos vietos ir paminklo Nepriklausomybės kariui, o kitą grupę bendruomenės pirmininkė Danutė Česnulevičienė palydėjo prie gamtos paminklų – Senosios kriaušės ir Senosios guobos. Keliautojai taip pat aplankė Nemunaičio seniūnijos audėją Vladislavą Buikienę.

Ekspedicijos dalyviai Nemunu plaukė į Alytų bei Punią.

Komentarai

komentarai(-ų)