Judumo savaitę Alytuje netrūko veiklos

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Europos judumo savaitės metu organizavo įvairius renginius skirtus atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą sveikatai. Judumo savaitės metu gyventojai galėjo išbandyti spyruokliavimo mankštas ant batutų ir sužinoti batutų teikiamą naudą širdies ir kraujagyslių sistemai, sąnarių stiprinimui, atsipalaidavimui, koncentracijai, raumenų masės auginimui ir kt.. Darant lengvus pratimus ir judesius stipriai neapkraunant kūno padidina lankstumą, suaktyvina smegenų veiklą, mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti.

Judumo savaitę Alytuje netrūko veiklos (organizatorių nuotr.)

Moksleiviams buvo organizuotos varžybos: „Linksmosios estafetės“ ir orientacinės žaidynės „Būk ne tik vikrus, bet ir gudrus“. Šių renginių siekis – kuo daugiau jaunimo sudominti prasminga pozityvia veikla, propaguoti sveiką gyvenseną bei aktyviai dalyvauti sportiniame gyvenime. Džiugu, kad jau tradiciniais renginiais tapusios varžybos kiekvienais metais susilaukia vis daugiau moksleivių dėmesio.

Judumo savaitę Alytuje netrūko veiklos (organizatorių nuotr.)

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Alytaus šiaurietiško ėjimo klubu „Alytus Nordic Walking Club“ organizavo šiaurietiško ėjimo žygį prie Mažosios Dailidės ežerėlio. Visi susirinkusieji galėjo pasirinkti 2 trasas: šiaurietiško ėjimo pradmenis ir 7 km žygį. Dauguma žmonių jau po pirmų treniruočių atranda kaip puikų sporto, laisvalaikio leidimo ir sveikatos gerinimo būdą.

Judumo savaitę Alytuje netrūko veiklos (organizatorių nuotr.)

Europos judumo savaitę užbaigėme masiniu šokiu skirtu ,,Diena be automobilio“ paminėti. Tą dieną kvietėme moksleivius atvykti į Rotušės aikštę be motorinės transporto priemonės ir prisijungti prie masinio šokio. Šiuo renginiu siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui, raginome miesto gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Judumo savaitę Alytuje netrūko veiklos (organizatorių nuotr.)

Judumo savaitės siekiai kiekvienam asmeniui turėtų tapti kasdienine veikla propaguojančia sveiką gyvenseną. Juk fizinis aktyvumas gerina savijautą, garantuoja mums geresnę gyvenimo kokybę ir padeda išvengti daugelio ligų.

Komentarai

komentarai(-ų)