Juozo Miltinio dramos teatras atvyksta į Alytų su dviejų dalių komedija – „FIZIKAI“

Lapkričio 16 d. Juozo Miltinio dramos teatras atvyksta į Alytaus miesto teatro organizuojamą festivalį COM•MEDIA. Alytaus miesto žiūrovams  bus pristatoma dviejų dalių komedija „FIZIKAI“.

„Mes pasiekėme savo kelio galą. Bet žmonija taip toli dar nenuėjo. Mes išsiveržėme į priekį ir kiti nespėja mus sekti iš paskos. Mes atsidūrėme tuštumoje. Mūsų mokslas pasidarė baisus, mūsų tyrinėjimai pavojingi, išradimai pražūtingi. Mums, fizikams, belieka tik kapituliuoti prieš tikrovę. Ji iki mūsų dar nepriaugo. Per mus jai gresia pražūtis. Mes turime atsisakyti savo pasiekimų.“

Pjesės veiksmas vyksta psichiatrinėje ligoninėje „Vyšnių sodas“, kurioje gydomi trys fizikai: vienas jų save laiko Albertu Einšteinu, kitas – Izaoku Niutonu, o trečiasis tiki, kad su juo kalba karalius Saliamonas. Pjesėje plėtojamos mokslininko pasiaukojimo bei atsakomybes prieš visuomenę, žmogaus (ne)gebėjimą pakeisti pasaulį temos. Pjesės autorius problemas atskleidžia per fizikų išgyvenimus, tačiau lygiai tokius pat klausimus kelia ir sprendimus turi priimti ir kitų sričių mokslininkai, kūrėjai, valstybinių įstaigų tarnautojai, verslininkai, ir visi kiti darbuotojai, kurie susiduria su bet kokiomis galios struktūromis.

Režisierius ir spektaklio dailininkas Artūras Areima

Kompozitorė π

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Choreografas Marius Pinigis

Videomenininkas Paulius Jakubėnas

Šviesų operatorius-programuotojas Julius Kuršis

Dramaturgė Inga Sanakojevaitė

VAIDINA: Giedrius Arlauskas, Eduardas Genys, Albinas Kėleris, Ligita Kondrotaitė, Karolis Legenis, Laimutė Mališauskaitė, Lolita Martinonytė, Emilis Pavilionis, Jolita Skukauskaitė, Vita Šiaučiūnaitė, Petras Šimonis, Julius Tamošiūnas, Rimantas Teresas.

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/juozo-miltinio-dramos-teatras–fizikai-291526/

 

Komentarai

komentarai(-ų)