Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Ką pasikeitimai Vokietijoje po rinkimų reiškia mums ir visai ES?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Vokietijos parlamento rinkimai susilaukė daug dėmesio kitose Europos šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Vokietija svarbi dėl ekonomikos dydžio, prekybos ir investicijų svarbos kitoms šalims. Būtent į Vokietijos kanclerę paprastai krypdavo kitų ES šalių vadovų akys, kai reikdavo valdyti pastarojo dešimtmečio krizes. Vokietija atlikdavo stabilizuojantį vaidmenį tiek derybose tarp skirtingų valstybių koalicijų ES viduje, tiek ir santykiuose tarp NATO partnerių, palaikydama transatlantinius ryšius. Bundestago rinkimus laimėjo socialdemokratai, kurie parlamente turės 206 vietas. 196 vietas Bundestage užims Krikščionių demokratų sąjunga (CDU), 118 – žalieji, 92 – FDP.

Ar kas nors keisis? Pokalbis su europarlamentaru Renew Europe/Atnaujinkime Europą frakcijos nariu Petru Auštrevičiumi.

„Reikia pripažinti, kad kolegų vokiečių iš skirtingų frakcijų nuotakos labai skirtingos. Kairiosios frakcijos, kurie pralaimėjo, atsisakė komentuoti, tuo tarpu liberalai šypsosi, mano kolegos jaučiasi gerai, jiems pavyko kampanija ir augimas atspindi gerą rezultatą. Žalieji jaučiasi negavę visos pergalės, kurios tikėjosi. Krikščionims demokratams rezultatai tikrai smūgis, o socdemų pergalė gana trapi, neleidžianti pasijausti tikrais nugalėtojais“, – nuotaikas Europos Parlamente pasakoja P.Auštrevičius.

Petras Auštrevičius

Visgi pastaruoju metu, net ir pirmininkaudama Europos Sąjungai Vokietija nesistengė primesti savo pozicijos, gal ir jausdama, kad pokyčiai galimi, o Angelos Merkel epocha eina į pabaigą, svarsto europarlamentaras. Tai davė progą ir Prancūzijai ryškiau lyderiauti Europoje.

Tačiau pagal šiuo rinkimus galime spręsti, koks bus žaliasis kursas, nes Vokietija yra automobilių ir technikos gamybos bazė Daug priklausys ir kokios bus eurozonos taisyklės bei santykiai su rytais, kur Vokietija yra visada jautrūs, todėl neabejotinai rinkimai turės įtaką ir Europos politikai, sako P.Auštrevičius.

Olafas Šolcas, socialdemokratų lyderis, kuris tikėtina, bus naujasis kancleris, tačiau kokia bus jo svarba ir įtaka tarptautinėje erdvėje pasakyti sunku.

„Jis yra darbštus ir preciziškas, buvo tikrai patikimu finansų ministru, nemanau, kad bus lengvai nustumiamas į paraštes europinėje politikoje“, –spėja P.Auštrevičius.

Tačiau liberalai su žaliaisiais turi daugiau balsų, nei socialdemokratai, primena P.Auštrevičius. Plačiau apie Žaliojo kurso perspektyvas, apie tai, kas laukia Vokietijos ir ES ir kylančias kainas – klausykite pokalbį su europarlamentaru.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Kikbokso entuziastai ir sporto gerbėjai jau laukia įspūdingo įvykio, kuris kels aistras ir adrena...

Bus apribotas eismas. Balandžio 28 d. Alytuje organizuojama futbolo klubo „Dainava“ gerbėjų eisena. Todėl...

Šiandien vyko konkursas Šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti, praneša Alytaus miesto sa...