Kaip atsikratyti naudotomis padangomis?

Nuo balandžio 1-osios jau galima keisti automobilių žiemines padangas į vasarines. Kasmet pavasarį ir rudenį padangų keitimo metu pasitaiko atvejų, kai vairuotojai, užuot atidavę sudėvėtas, netinkamas naudoti padangas atliekų tvarkytojams, jomis atsikrato nelegaliais būdais: palieka pamiškėse, grioviuose, išmeta į komunalinėms atliekoms rinkti skirtus konteinerius arba palieka šalia jų. Numestos padangos ne tik darko vaizdą, jos natūraliai suyra tik per kelis šimtus metų, be to, gali tapti ir gaisro priežastimi. Jų degimo metu į aplinką išsiskiria daug organizmui kenksmingų medžiagų.

padangos

Naudotos padangos iš miesto gyventojų nemokamai priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, esančiose Alovės g. 6B (Shutterstock nuotr.)

Primename, kad naudotos padangos iš miesto gyventojų nemokamai priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, esančiose Alovės g. 6B, Alytuje (tel. 8 672 16 878, dirba antradieniais – šeštadieniais nuo 9 iki 18 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 14 val.), Putinų g. 3A, Alytuje (tel. 8 618 06 220, dirba antradieniais – šeštadieniais nuo 9 iki 18 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 14 val.) ir Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, Karjero g. 2, Takniškių kaime, Alytaus rajone (tel. 8 618 80 494, dirba pirmadieniais – sekmadieniais nuo 8 iki 20 val.).

Be papildomo mokesčio senos padangos priimamos ir jas keičiant autoservisuose. Čia nemokamai priimamos visos transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto metu susidariusios atliekos. Ketinantieji atsikratyti senomis padangomis barbarišku būdu turėtų prisiminti, kad už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti daugiau kaip 140 eurų aplinkai padarytą žalą.  Prašytume miesto gyventojus neteršti gamtos, nemėtyti naudotų automobilių padangų pakelėse ar miškuose, o atsikratyti jomis teisės aktais nustatytais legaliais būdais.

Komentarai

komentarai(-ų)