Kaip nuo rugsėjo 13 d. bus teikiamos „Regitros“ paslaugos ir kas naujo laukia praktikos egzamine nuo spalio 1 d.?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Nuo rugsėjo 13 d. Vyriausybei įvedus papildomus apribojimus dėl COVID-19 plitimo valdymo, „Regitros“ paslaugų teikimas nesikeis. Padaliniuose ir toliau bus aptarnaujami visi klientai be išimties. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į kelis faktorius – ne visas paslaugas galima suteikti nuotoliu, įmonės didžioji darbuotojų dalis jau yra pasiskiepiję, o paslaugos ir toliau bus teikiamos laikantis visų būtinųjų apsaugos priemonių. Gyventojai taip pat kviečiami būti atsakingais ir, jei paslaugą galima gauti nevykstant į padalinį, o internetu, tokia galimybe ir naudotis. Plačiau pasakoja viešosios įstaigos „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Saulius Šuminas.

„Regitra“ į elektroninę erdvę yra perkėlusi nemažą dalį paslaugų. Tai buvo padaryta ne tik dėl pandemijos, bet ir matomo augančio klientų poreikio vieną ar kitą paslaugą atlikti internetu. Tačiau dėl paslaugų specifiškumo ir skirtingų klientų situacijų, ne visos paslaugos visa apimtimi gali būti suteikiamos bekontakčiu būdu, būtina atvykti į padalinį. Todėl remiantis Vyriausybės nutarimu bei įvertinus įmonės paslaugų specifiką ir priimtas sprendimas aptarnauti visus klientus. 

Įmonė atkreipia dėmesį, kad nemaža dalis gyventojų internetu gali užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, pranešti apie parduotą ir įsigytą transporto priemonę, įregistruoti Lietuvoje eksploatuotą automobilį, užsisakyti numerio ženklus ar registracijos liudijimą vietoj prarastų/ sugadintų bei kt. Elektroniniai užsakymai pristatomi į paštomatą arba tiesiai į namus.

Tad klientai kviečiami būti atsakingais, pasitikrinti, ar paslaugą galima gauti nuotoliniu būdu ir, jei taip, siūloma naudotis elektroninėmis paslaugomis.

Didžioji dalis „Regitros“ darbuotojų jau yra pasiskiepiję

Įmonė aktyviai kviečia gyventojus ir darbuotojus saugoti save bei kitus ir pasiskiepyti. Iki šio momento jau pasiskiepijo apie 80 procentų „Regitros“ darbuotojų. Įmonė, siekdama skatinti vakcinacijos procesą, prisidėjo organizuodama ir skiepobusus prie padalinių, kur galėjo skiepytis visi norintys.

Taip pat, kadangi padaliniuose bus aptarnaujami visi klientai, kaip ir iki šiol jiems privaloma dėvėti veido kaukes arba respiratorius. Klientų prašoma laikytis ir saugaus 2 metrų atstumo, dezinfekuoti rankas, jei yra galimybė, atsiskaityti banko mokėjimo kortele.

Jau nuo spalio praktikos egzamine nauja savarankiško vairavimo užduotis

Nuo spalio 1 d. B kategorijos praktikos egzaminas „Regitroje“ su naujovėmis – jame atsiras savarankiško vairavimo užduotis. Jos metu būsimas vairuotojas apie 10-15 minučių kelyje turės vadovautis navigacija. Šia naujove siekiama, kad vairuotojai kiek įmanoma labiau būtų pasiruošę realioms situacijoms eisme, išmoktų teisingai paskirstyti dėmesį bei savarankiškai planuoti kelionę, kai šalia nėra mokymo instruktoriaus ar egzaminuotojo.

Viso egzamino trukmė nesikeis, ji kaip visuomet bus apie 45-50 minučių. Būsimas vairuotojas iš pradžių eisme važiuos įprastai, o tuomet ne anksčiau kaip po 10-ies minučių egzaminuotojas vairuotojo paprašys pradėti vadovautis navigacija. Ši užduotis truks apie 10-15 minučių, o jos metu egzaminuotojas taip pat galės paprašyti atlikti ir specialųjį važiavimo manevrą, jei pakeliui pasitaiko tam tinkama vieta. Pavyzdžiui, tam tikru būdu pastatyti automobilį, apsisukti ribotame plote ir pan.

Pasak „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Šumino, egzamino metu itin svarbu patikrinti ne tik tuos būsimo vairuotojo įgūdžius, kurie yra susiję su Kelių eismo taisyklių išmanymu, automobilio valdymu, bet ir kaip gebama stebėti aplinką, reaguoti į kitus eismo dalyvius bei priimti savarankiškus sprendimus.

Komentarai

komentarai(-ų)