Kaip „Volungėlė“ juostą vijo, o „Pasaką“ darželinukai apsikabino – mažieji švenčia Lietuvos gimtadienį!

IMG_1617Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo arba kaip vaikai sako, Lietuvos gimtadienio išvakarėse, lopšelyjeIMG_1598 darželyje „Volungėlė“ pradėtas didelis darbas – vyti ilgą ilgutėlę juostą, kurią miesto gimtadienio proga      darželis ketina įteikti savo miestui.

Prie juostos vijimo prisidės ir darželio auklėtiniai, ir darbuotojai, ir svečiai, kurie visi pasirašo į Juostos knygą, kad kiekvienas pridėjęs ranką išliktų istorijoje.

„Tyrinėdami Dzūkijos krašto kultūrines paslaptis, atradome ne tik grybus, kulinarinį paveldą, bet ir tautodailės unikalumą – dzūkiškas juostas, kurias mokėjo  austi, pinti, vyti kiekviena mergelė“, – rašo lopšelio darželis „Volungėlė“ auklėtoja Lina Linarčikienė .

Šiandien renginyje lietuviškų juostų istoriją pasakojo ir juostas pinti mokė Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkė Vilma Jančiulytė, o mažosios darželio „volungėlės“ kol kas prisijungė eilėmis dainomis ir šokiais, tačiau jungsis ir prie darbo – per tris mėnesius darbo vejant juostą pakaks visiems. Juostoje –  širdelės ženklas, kuris juostose yra kilęs iš ženklo, vadinamo „ožkapėde“, „ožkanagučiu“ kaip gyvybingumo ir atgimimo simbolis.

Klausykite įspūdžius iš renginio, vaikučių nuoširdžius linkėjimus Lietuvai, lopšelios darželio „Volungėlė“ direktorės Aušros Plytininkaitės ir muziejininkės Vilmos pasakojimus.

„Lietuvių juostos ir jų ornamentai yra viena archajiškiausių tradicinio lietuvių liaudies meno apraiškų, nepaisant to, kad dabartyje jos yra vienas ryškiausių lietuvių tapatumo simbolių. Juostų raštai, spalvinė gama išreiškė tautinį charakterį, pasaulėžiūrą, atspindėjo žmogaus santykį su aplinka. Juostose galėjai išskaityti per laikmečius atėjusią audėjų giminės išmintį. Raštai, rūbų spalvos buvo vertybė, perduodama iš kartos į kartą. Turbūt dėl jų margaspalviuose raštų deriniuose glūdinčios išminties būtent juostą pasirinkome įstaigoje vykdomo projekto pagrindine ašimi.’ – rašo „Volungėlė“.
Šiuo metu įstaigoje vyksta vaikų juostų paroda, joje ir entuziastingų mamyčių nupintos juostelės bei trys juostelės į parodą atkeliavusios iš Brazilijos – Veronikos Skurkevičienės darbas. Kovo 10 d. dalyvaujant miesto merui Jurgiui Krasnickui ir išrinktajam miesto merui Vytautui Grigaravičiui pradėta vyti vytinė juosta, kuri miesto gimtadienio proga bus padovanota Alytaus miestui.

Daugiau nuotraukų iš „Volungėlės“ šventės žiūrėkite straipsnio pabaigoje.

—————————————————————–

Na o lopšelio – darželio „Pasaka“ bendruomenė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse surengė netradicinę Kovo 11-osios  šventę, į kurią susirinko beveik pusantro šimto dalyvių – ne tik darželio DSC_0300   DSC_0235     auklėtinių, tačiau ir tėvelių, pedagogų, kitų įstaigos darbuotojų.
Darželio salėje buvo surengtos varžytuvės, kuriose vaikai šoko liaudies šokius, dainavo ir kalbėjo tarmiškai, demonstravo savo pačių nupintas trispalves apyrankes. Linksmoje popietėje koncertą surengė ir į svečius atvykę buvę darželio auklėtiniai – dabar jau ansamblio „Tarškutis“ muzikantai, staigmeną padarė žiūrovams akordeonu pagrojusios darželio direktorė bei kiemsargė.DSC_0207
„Šią šventę visi dar ilgai prisimins, nes kiekvienas joje buvo dalyvis. Smagiausia žinoma patiems mažiausiems. Juk jiems patriotiškumas – pačių gaminamos trispalvės, pinamos DSC_0103apyrankės ir kalbėjimas apie meilę gimtajai šaliai“ – sakė darželio direktorė Nijolė Banienė.
„Labai gerai, kad jau darželyje organizuojami tokie renginiai, ugdomas patriotiškumas. Juk ne kiekviena šeima dalyvauja mieste organizuojamuose minėjimuose, o čia vaikai sužino istoriją, ugdomos valstybingumo tradicijos“ – šventės įspūdžiais dalijosi darželinuko mama.
Vienu svarbiausių šventės akcentų tapo darželio pastato apkabinimas. Susikibę rankomis šventės dalyviai demonstravo vienybę ir meilę šaliai skanduodami „Lietuva, myliu tave!“.

—————————————–

Lopelio darželio „Volungėlė“ šventės akimirkos.

IMG_1632 IMG_1610 IMG_1594 IMG_1582IMG_1614 IMG_1616 IMG_1536 IMG_1537 IMG_1539 IMG_1545 IMG_1546 IMG_1547 IMG_1559 IMG_1572 IMG_1579 IMG_1586 IMG_1593 IMG_1597

Komentarai

komentarai(-ų)