„Ši diena muzikos istorijoje“ – albumas „Born In The U.S.A.“ – ne vieno fonotekoje. O ar žinote, kad jam šiandien sukanka 36?!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Birželio 4-oji šou pasaulyje:

1944 – gimė „The Mamas and the Papas“ dainininkė Michelle Phillips (Mišel Filips). Grupės kūryba tęsėsi nuo 1965 m. iki 1968 m. ir nuo 1971 iki 1972 m. Iš viso buvo išleisti penki albumai, o dešimt grupės singlų tapo hitais.

1963 – grupė „The Searchers“ išleido savo debiutinį singlą „Sweets For My Sweet“.

Bruce Springsteen1984 – Bruce Springsteen (Briusas Springstinas) išleido albumą „Born In The U.S.A.“. Dainų kūrėjas ir atlikėjas Bruce’as Frederick’as Joseph‘as Springsteen‘as, dar vadinamas „The Boss”, įrašinėja ir koncertuoja su projektu „E Street Band”. Sėkmingiausių jo albumų „Born in the U.S.A.” ir „Born to Run” kopijų JAV buvo parduota daugiau nei 65 mln., o visame pasaulyje – 120 mln. Bruce‘as yra laimėjęs 20 Grammy apdovanojimų, 2 Auksinius gaublius bei Oskarą. 2004 m. žurnalas „Rolling Stone” įvertino Jį kaip 23-ią geriausią visų laikų muzikantą „100 Greatest Artists of All Time” tope.

1996 – išleistas grupės „Metallica“ albumas „Load“.

1998 – kompozitorius George Gershwin (Džordžas Geršvinas) ir jo brolis dainų žodžių autorius Ira Gershwinas (Aira Geršvinas) Holivudo žvaigždžių šlovės take buvo „apdovanoti“ žvaigžde. George Gershwin– amerikiečių kompozitorius, vienas žymiausių ir populiariausių XX a. muzikų, gimęs 1898 m. rugsėjo 26 d. Niujorko Bruklino kvartale, žydų emigrantų iš Rusijos šeimoje. Tikrasis kompozitoriaus vardas buvo Jakovas Geršovicas. Profesionalaus muziko karjerą pradėjo 1914 m. Labiausiai jį išgarsino 1924 m. sukurta „Žydroji rapsodija“ – koncertas fortepijonui bei džiazo orkestrui ir miuziklas „Ponia, būk gera“. Taip pat rašė šlagerius, operetes, reviu. Kūriniuose derino afroamerikietiško džiazą ir europietišką muziką. 1935 m. sukūrė reikšmingiausią realistinį kūrinį scenai – „Porgis ir Besė“, tapusį nacionaline amerikiečių opera.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)