„Saugokit Lietuvą!“ – Alytuje padalinių vadams sakė Lietuvos kariuomenės vadas

Lietuvos kariuomenes vado vizitas AlytujeFM99 (10)Vakar Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione, Alytuje  Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius susitiko su kariuomenės pajėgų, štabų, valdybų, karinių vienetų vadais ir apsikeitė informacija bei aptarė Lietuvos kariuomenės aktualijas, dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose rezultatus ir tolimesnes kariuomenės veiklos gaires.

Susitikime daug dėmesio skirta kovinio rengimo, informacinių grėsmių, 2014 metų Lietuvos kariuomenės biudžeto vykdymo klausimams, aptarti aktualūs Lietuvos Respublikos įstatymų pakeitimai, įsigijimų organizavimas ir vykdymas.

Lietuvos kariuomenes vado vizitas AlytujeFM99 (7)Pranešimus taip pat skaitė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Pajėgumų ir ginkluotės direktorius, atstovai iš Antrojo operatyvinių tarnybų departamento, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo, Finansų ir apskaitos, Strateginės komunikacijos departamentų.

Lietuvos kariuomenės vadas apžvelgė svarbiausius tarptautinius ir dvišalius susitikimus, kurie buvo surengti Lietuvoje ir užsienio valstybėse. Gen. ltn. A. Pocius pabrėžė, kad atsižvelgiant į dabartinę neramią situaciją gynybos planai turi būti nuolat peržiūrimi, patikrinami pratybų metu ir, jei yra poreikis, adaptuojami taip, kad atitiktų realią saugumo situaciją. Lietuvos kariuomenės vadas taip pat pasidžiaugė, kad ir toliau aktyviai vykdomos pratybos ne tik Lietuvos kariuomenės poligonuose, bet ir apgyvendintose vietovėse, taip pasirengiant vykdyti operacijas visoje Lietuvos teritorijoje.

Lietuvos kariuomenes vado vizitas AlytujeFM99 (13)Gen. ltn. A. Pocius pabrėžė, kad tai paskutinis toks jo susitikimas su kariuomenės vienetų vadais, jam esant kariuomenės vadu. „Saugokit Lietuvą!“ – baigdamas savo kreipimąsi į vadus nurodė gen. ltn. A. Pocius.

Po pasitarimo kariuomenės vadas susitiko su Alytaus miesto meru Jurgiu Krasnicku bei kartu su padalinių vadais ir karininkais dalyvavo ekskursijoje Alytaus kraštotyros muziejuje bei prie Alytaus piliakalnio. Čia visi susipažino su Alytaus miesto raida, karybos, kultūros, miesto simbolių vystymusi, sužinojo II-ojo ulonų pulko istoriją.

Lietuvos kariuomenės informacija, vyr. ltn. Donato Suchockio nuotr.

Lietuvos kariuomenes vado vizitas AlytujeFM99 (14)Lietuvos kariuomenes vado vizitas AlytujeFM99 (15)

Komentarai

komentarai(-ų)