Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Haltex” nuo sportinių drabužių siuvimo perėjo prie kaukių ir apsauginių kostiumų

Vyriausybė karantiną planuoja pratęsti iki gegužės 11 dienos, bet bus švelninamos jo sąlygos, sako premjeras Saulius Skvernelis. Verslui skundžiantis, kad valstybės parama įmonių, nukentėjusių nuo koronaviruso protrūkio, nepasiekia pakankamai greitai, premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia, kad visos priemonės jau veikia, o su kai kuriais verslais galbūt „ne viskas buvo tvarkoje“. „Aišku, procesai galbūt yra kiek per lėti, bet jeigu verslui atsiranda po mėnesio išgyvenimo dilemos, tai galbūt su tais verslais ne viskas tvarkoje buvo“, – Seime žurnalistams antradienį sakė premjeras.Anot jo, susidarė keista situacija, kad kai kurios verslo įmonės net nesikreipia pagalbos į valstybę. FM99 pašnekovė Alytuje dirbančios įmonės  „Haltex” vykdančioji direktorė Gintarė Astrauskaitė .

 

 

„Haltex” įmonė šiuo metu dirba pilnu pajėgumu. Pašnekovė, paklausta apie valstybės siūlomą pagalbą verslui, atsako, kad „mes kol kas naudos dar negavome. Konkrečios pagalbos dar nesame gavę”. „Mes puikiai suprantam, kad mūsų situacija dar nėra tokia prasta, kaip kitų verslų, kurie negali vykdyti veiklos. Išliekame kantrūs, tačiau, jei tokia situacija užsitęs, tai aš manau, kad visiems verslams ji bus sunki išgyvenimo atveju”. Direktorės Gintarės Astrauskaitės manymu, balandis yra kritinis mėnuo, tiek jiems, tiek visiems kitiems verslams.

 

 

Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad visi finansiniai instrumentai veikia, tačiau įmonės turi pateikti bent jau minimalius įrodymus, kad jos iš tiesų yra nukentėjusios. „Visi finansiniai mechanizmai yra paleisti, paraiškos yra tenkinamos, bet, norint, kad jos būtų patenkintos, bent jau minimalių reikalavimų informaciją privaloma pateikti. Daug kas įsivaizduoja, kad Vyriausybė pradės dalinti pinigus visiems verslams. Taip irgi nėra“, – tvirtino S. Skvernelis. „Siūlymai, kad reikia dalinti bet kam pinigus, pasakymai bankinių ekspertų, kad nieko tokio, jog 2-3 mlrd. bus pavogti, tai aš manau, kad tai yra labai tokio“, – pridūrė premjeras.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau teigė, jog verslui laiku negaunant valstybės paramos, gali būti taisomi kai kurie įstatymai, kad ji įmones pasiektų greičiau. Anot jo, pinigai per likvidumo langelį, už kurį atsakinga „Invega“, verslo nepasiekia greitai. Šiuo metu jau veikia didžioji dalis „Invegos“ priemonių, skirtų padėti nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusiam verslui. „Invega“ disponuoja 1,306 mlrd. eurų lėšų portfeliu. Didžiausia priemonė – portfelinės garantijos už verslo paskolas ir lizingo sandorius – tam numatyta 425 mln. eurų. Tuo metu lengvatinėms paskoloms numatyta 50 mln. eurų, palūkanų kompensavimui – 23,5 mln. eurų.Ekonomikos ministerijos atstovai yra užsiminę, kad kai kurių priemonių apimtis dėl didelės paklausos gali tekti didinti.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...