Kas trečias Alytaus regione pirko kontrabandinių rūkalų ar degalų – tai didžiausi skaičiai Lietuvoje

FEST1Kova su „šešėliu“ – kaip galynėjimasis su šešėliu. 60 procentų Lietuvos gyventojų toleruoja šešėlinę prekybą. Visgi, nepriklausomos rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ pernai

atlikto „Tuščių pakelių tyrimo“ duomenimis nelegali tabako gaminių rinka Lietuvoje, nors išlieka viena didžiausių Europoje, stabilizavosi ir turi tendencija trauktis. Nuo 2010 iki 13 metų neapmokestintų tabako gaminių rinkos dalis sumažėjo nuo 42,8 proc. iki 28,2 proc.

Tik ne Alytuje. Alytaus regione nelegalus tabako gaminiai sudaro apie 40 procentų ir jų kieki augo nuo 2012 metų  iki 2013 3,1 %. Klausykite:

Pagal Lietuvos gyventojų tyrimus 2013 m. sausį ir 2014 m. vasarį,  kuriuos atliko UAB „RAIT“, Alytaus apskritis išskirtinė ir

Rimantas Šadžius

Rimantas Šadžius

kituose „šešėliuose“ – net 1 iš 3 apklaustųjų teigia per pastaruosius metus  įsigijęs ir vartojęs nelegalų alkoholį, taip pat trečdalis apklaustųjų Alytaus apskrityje yra  įsigiję nelegalių degalų.  Tai aukščiausias rodiklis šalyje.

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius kalbėdamas radijui „FM99“ teigė, jog Lietuva kritikuojama Europos Sąjungoje,

kad surenka mažai mokesčių į biudžetą ir didžiausia to priežastis – šešėlinė ekonomika. Apie tai, kad kovoje su „šešėliu“ Lietuvos dar laukia didelis darbas, kalbėta ir pirmadienį Briuselyje Europos Parlamente  pristatant Lietuvos pasirengimą įsivesti eurą, sakė Rimantas Šadžius.

Šešėlinio  verslo ypatumus regione ir visoje Lietuvoje pirmadienį Alytuje vykusioje konferencijoje, kur buvo apžvelgiamos

Nerijus Genys

Nerijus Genys

pasienio regionų galimybės ir problemos, pristatė Vyriausybės kanceliarijos Ekonominių pažeidimų ir korupcijos skyriaus vedėjas Nerijus Genys.

Alytuje ne tik kone didžiausi šešėlinės ekonomikos mastai, bet ir vienas iš didžiausių nedarbo lygių, viršinjantis 16 procentų, o kai kuriuose rajonuose ir 19 procentų. .“Tad šie skaičiai turi tam tikrą sąveiką, matyt“, FM99 sakė N.Genys. Anot jo, atsakas į šešėlinę ekonomiką turi būti sisteminis, o ne vienos institucijos. Pasak Vyriausybės kanceliarijos atstovo, vienas svarbiausių dalykų – tolerancijos „šešėliui“mažinimas bei šių reiškinių kontrolė, kuriai skiriamas didžiulis dėmesys. „Tačiau kontrolės priemonės ne visada galima viešinti“, – sakė N.Genys.

 

Komentarai

komentarai(-ų)