„Keturkojo vilties“ kasdienybė – žmonių žiaurumo pažymėti gyvūnai

„Keturkojo viltis“ – nepelno siekianti organizacija, įkurta 2018 metais. Tai asociacija besirūpinanti beglobiais, paliktais, sužeistais gyvūnais. „Keturkojo viltyje“ glaudžiasi dvidešimt šunų ir pusantro šimto kačių. Tik patekę į prieglaudą gyvūnai skiepijami, jiems išnaikinami parazitai, keturkojai sterilizuojami, įvedamos mikroschemos ir be abejo, suteikiama švari pastogė bei ėdalas.

FM99 laidoje „Papasakok man“ Vijos pokalbis su Eimantu Kalėda, asociacijos  „Keturkojo viltis“ steigėju.

 

Jau darosi tradicija,  kad į FM99 studiją pasišnekučiuoti su Vija ateina ne tik pašnekovas, bet ir jo sielos veidrodis. Šįkart studijoje apsilankė Eimanto šuo – kalytė Puma, ji geriausia draugė, palydovė ir šeimos narė. Reto mielumo šuo išbučiavo visus tądien besidarbavusius FM99, o vėliau ramiai susirangiusi po stalu laukė, kada šeimininkas baigs kalbėtis ir jie vėl leisis į pasivaikščiojimą po Alytų.

Eimanto teigimu, asociacijos „Keturkojo viltis“ nariai ko ne kasdien susiduria su vienokia ar kitokia žmogaus žiaurumo išraiška. Savanorių jau nebestebina į gatvę maišuose prie konteinerių išmetamos šuningos kalės, gyvūnai su šautinėmis žaizdomis, bado ir troškulio nukankinti padarai, ar keliolika metų atitarnavę sargai, praradę nuo senatvės formą ir tapę našta šeimininkams.

Gyvūnų mylėtojus skaudina žmonių nesupratingumas, agresyvūs ir pikti komentarai socialiniuose tinkluose, pamokymai, kuo verčiau užsiimti vietoje gyvūnų globos.„Už gyvūną atsakingi visi, mes jį kažkada prisijaukinome. Norisi šaukti žmonėms, dėl to kas vyksta su gyvūnais, kalti mes, o ne gyvūnai“, – kalbėjo Eimantas.

Laidoje paliesta daug aktualių temų, kalbėta apie asociacijos planus. Artimiausias jau ateinantį sekmadienį, liepos 26 dieną organizuojamos „Keturkojo vilties“ įkurtuvės – piknikas. Į pikniką kviečiami visi, kas neabejingi beglobiams gyvūnams. Renginio laikas nuo 15 iki 17 valandos, (tvarkymosi laikas nuo 17 valandos). Susitikimo vieta Alytuje, Stoties gatvėje prie 18 numeriu pažymėto pastato. Renginio tikslas: supažindinti žmones su asociacijos „Keturkojo viltis“ veikla, pakviesti savanoriauti, pasidžiaugti kartu įkurtomis patalpomis šuneliams, supažindinti su patalpose globojamais šunimis bei drauge paieškoti idėjų kaip pritraukti rėmėjų.

Renginio pramogos: viktorina, muzikos grupės „Panteros“ pasirodymas, atlikėjos Astos Pylipaitės ir jos mokinių koncertas, Kęstutis Rutkauskas praves paskaitą apie šunų elgseną ir atsakys į rūpimus klausimus apie augintinius, taip pat DJ Juokaz ir Greta, Agnės Petravičienės pasirodymas, batutas vaikams, aukų loterija bei policijos šuo Amsis.

 

Na, o daugiau apie „Keturkojo vilties“ kasdienybę sužinosite paklausę laidos „Papasakok man“ su Vija įrašą.

Komentarai

komentarai(-ų)