Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Kino filmas ir atviras pokalbis apie patyčias, smurtą ir viltis pokyčiams

Liepos 30-ąją, laukiant kino filmo po atviru dangumi seanso Jaunimo parke, į pokalbį apie patyčias, fizinį ir psichologinį smurtą artimoje aplinkoje, patirtis ir pagalbą kalbėjosi specialistai alytiškiai, svečiai. Pokalbį moderavo Andra Kavaliauskaitė – Alytaus miesto teatro aktorė, režisierė, dramaturgė, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota už socialiai jautrių temų analizę teatre.

„Tai tarsi malda pačiai sau, vėl ir vėl primenanti, kiek dar daug reikia išmokti, kokį dar didelį kelią reikia nueiti. Svarbiausia, kad laiko tam atstumui įveikti užtektų“ – taip tą vakarą pokalbio aktualumą apibūdino teatro profesionalė. Miestas turi išmokti priimti kitus, kitokius, būti atviru ir orientuotu į pozityvias patirtis. Tai – neginčytina, tačiau kartu turime prisiimti ir atsakomybę už tai, kad nekiltų socialinių grupių konfliktai, skirtingų pasaulių skaudūs susidūrimai, kaip Žiežmariuose, Marijampolėje ar kitur, kuriant socializacijos centrus žmonėms su negalia.

Tokia mintis vienija renginio iniciatyvinės grupės narius – Povilą Labuką, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narį, Silviją Peštenienę, Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos direktoriaus pavaduotoją švietimui ir metodiniam darbui, l.e. direktoriaus pareigas, Klementiną Gruzdienę, Dovilę Aliulienę, Alytaus autizmo asociacijos “Lietaus vaikai” valdybos nares, Alytaus tolerancijos centro vadovę mokytoją Meilę Platūkienę, Alytaus miesto teatrą. Kad kalbėtis ir išgirsti apie tai, kas “nepatogu” – labia svarbu, rodo ir gausus geranoriškai padėjusių įgyvendinti sumanymą: tai Alytaus miesto savivaldybė, radijo stotis FM99, alytausgidas.lt, tiesiogiai transiavęs renginį, baldų ir buitinės technikos parduotuvė “Namų visata”, VšĮ “Baltas ekranas”.

Nuoširdžiai dėkojame pašnekovams – LR Seimo nariui Justui Džiugeliui, atvirai pasidalinusiam savo patirtimis, Vijai Kudzienei – vaiko teisių apsaugos specialistei, Kristinai Baranauskienei – Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos psichologei, tarptautinio Olweus patyčių prevencijos projekto koordinatorei, Kristinai Dūdonytei, žmogaus teisių aktyvistei, Alytaus miesto savivaldybės tarnybos nariams – Sigitui Leonavičiui ir Andriui Jučui, kurie padėjo įgyvendiinti iniciatyvą.

Sunku pritapti, kai esi kitoks. Todėl ir filmas – jautri, sukrečianti ir pamokanti drama „Gerumo stebuklas“ (Režisierius: Stephen Chbosky) pasirinktas neatsitiktinai. Tai kino juosta, kuri tarsi iliustracija, pratęsė pokalbio temą.

Sumanymas – susitikti prieš kino seansus nėra atsitiktinis ir vienkartinis. Iniciatoriai turi ambicijų tokius pasikalbėjimus tęsti iki rudens. Derinant kino kalbą su gyvais pašnekesiais, kuriamas ypatingai paveikus fenomenas. Ateityje planuojama aptarti suaugusių autistiškų žmonių temą, įtraukiojo ugdymo iššūkius, tikint, kad prie šios iniciatyvos, prasidėjus mokslo metams, aktyviai prisijungs Alytaus miesto švietimo bendruomenė. Juk mokytis tolerancijos, kalbėtis ypatingai prasminga su mokiniais, jų mokytojais, tėvais. Nesikalbėjimas, abejingumas, nežinojimas atveria vartus patyčioms, „kitokio“ atstūmimui.

Kitos naujienos

Alytaus sinagogoje vyko susitikimas su profesoriumi, socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skersto...

Velykos – tai ne tik pavasario šventė, bet ir metas susiburti su šeima ir artimaisiais prie bendr...

Dalijamės greitais ir paprastais „FM99" komandos receptais jūsų velykiniam stalui. Išbandykite gr...

Velykos – puikus met...