„Kino pavasaris“ alytiškiams siūlo 17 skirtingų filmų

 

Be „Kino pavasario“ ko gero neįsivaizduojamas ir tikras pavasaris Lietuvoje. O šiemet šis festivalis vyks net 19-oje Lietuvos miestų. Kovo 21 d. festivalis prasidės Vilniuje ir Kaune, kovo 22 d. – Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Utenoje, Gargžduose, Druskininkuose, Anykščiuose ir Varėnoje. Nuo kovo 23 d. festivalis atvyks į Mažeikius, Visaginą, Telšius ir Tauragę, o kovo 24 d. – Šakius. O plačiau apie festivalį ir kokie filmai laukia kalbėjome su festivalio „Kino pavasaris“ koordinatoriumi regionuose Rimantu Oičenka.

„Vilniuje yra pati plačiausia programa – virš 100 skirtingų pilnametražių filmų iš viso pasaulio, bet aš labai noriu pasidžiaugti, kad mažesnių miestų gyventojai pamatys pačią skaniausią grietinėlę iš visos didžiosios programos. Alytuje mes parodysime iš viso 17  skirtingų filmų“ – pasakoja pašnekovas.

Festivalį visuose miestuose atidarys filmas „Vasara“ – romantiška ir maištinga kelionė į 9-ojo dešimtmečio Leningradą (dabartinį Sankt Peterburgą), kur griaudi roko muzika, o jaunimo širdys plaka laisvės troškimu. Ten susitinka 19-metis vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis V. Cojus, jo tuometinis įkvėpėjas Maikas Naumenka iš grupės „Zoopark“ ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenka. Filme skamba „The Beatles“, Bobas Dylanas, Davidas Bowie, „The Doors“.

Festivalyje taip pat neužmiršti ir patys mažiausieji – jiems skirtas filmas „Gordonas ir Padi“. „Čia bus pieštinės animacijos filmas, kuris šiais laikais, deja itin retai pasitaiko. Taip pat bus Anime stiliaus filmas „Mano mažoji sesutė Mirai“ – apie filmus vaikams pasakoja Rimantas Oičenka.

Išsamesnę „Kino pavasario“ programą galite rasti puslapyje  www.kinasdainava.lt

Komentarai

komentarai(-ų)