Ši savaitė: „Vaikų globos ir globėjų savaitė“

Lietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai teismas priima sprendimą, kad vaiko tėvams nepavyko išspręsti asmeninių psichologinių ar socialinių problemų.

Šiuo metu Alytuje vaikus globoja 64 šeimos ir jose auga 86 vaikai.Nuoširdi padėka tiems, kurie sąmoningai apsisprendė užauginti žmogų, kurie atvėrė savo namų duris ir širdis.Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. FM99 pasakojo Alytaus miesto šeimos centro Socialinių programų koordinatorė Daiva Žemaitaitytė ir globėja:

 

Šiemet globėjams yra skirta visa savaitė (nuo birželio 29 iki liepos 5 d.).

Alytaus miesto savivaldybės įstaiga Šeimos centro Globos centras organizuoja šiuos renginius:

  1. Birželio 29 dieną 10.10 val. pokalbis Alytaus radijuje apie galimybę tapti globėjais;
  2. Birželio 30 dieną „Atvirų durų diena“ Alytaus miesto šeimos centro Globos centre, A. Juozapavičiaus g. 33, Alytuje;
  3. Liepos 1 dieną 10.30 val. susitikimas – diskusija „Globa mūsų mieste – vizijos ir perspektyvos“, Alytaus miesto šeimos centre, A. Juozapavičiaus g. 33, Alytuje;
  4. Liepos 3 dieną 15 val. globėjų ir jų globojamų vaikų išvyka į VšĮ „Zooparką“, esantį Trakėnuose, Kalvarijos sav.

 

 

Globėjų dienos simbolis

Šiais metais Globėjų diena įgis ir savo kūrybinį veidą – Globėjų dienos simbolį. Juo tapo menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra „Globėjas“.„Globėjo“ legenda: pasaulyje gyvena žmonės, kurie klauso ausimis ir girdi širdimi. Jų akys spinduliuoja šviesą, o rankos šilumą dalina. Juos vadina globėjais. Kai į pasaulį ateina vaikas ir pasveikina jį balsu, šie žmonės išgirsta ir keliauja balso link. Kad apkabintų ir parodytų dėmesį. Kad tame glėbyje užaugintų žmogų. Didelį kaip pats gyvenimas. Ši medinė skulptūra – simbolis globėjų, kurie išgirdo.

Informacija – Alytaus miesto šeimos centras

Komentarai

komentarai(-ų)