Kitų metų balandį Lazdijų rinktinės laukia pokyčiai

 

Vyriausybė šiandien pritarė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pertvarkai. Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengta VSAT pertvarka numatoma atsisakyti apie 90 bendrąsias funkcijas atliekančių pareigybių tarnyboje, taip pat naikinti Lazdijų rinktinę perduodant jos funkcijas Pagėgių bei Varėnos rinktinėms. Kaip nurodo ministerija, pertvarka leis sutaupyti daugiau kaip 1,1 mln. eurų per metus. Daugiausia diskusijų politikams kilo dėl Lazdijų rinktinės, kur planuojama naikinti 55 pareigybes.

Pertvarka apima ne tik Lazdijų rinktinę, o ir kitus padalinius. Siekiama optimizuoti, sumažinti valdymo išlaidas, visų pirma kalbant apie biurokratinį aparatą. Tai leis padidinti atlyginimus, pakelti tikrųjų pasieniečių motyvaciją, pagerinti aprūpinimą materialiniais ištekliais taip efektyvinti pačios sienos apsaugą“, – teigė ministras Saulius Skvernelis.

Numatyta, jog pertvarka bus pradėta kitų metų balandžio 1-ąją.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Asociatyvi nuotr.

Šiuos planus sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, teigdama, jog nors iš principo neprieštarauja pertvarkai, ji gali būti skubota atsižvelgiat į augančius migrantų srautus per Lietuvos vidines ES sienas su kaimynėmis Lenkija ir Latvija. Prezidentės teigimu, Lietuva turėtų būti pasiruošusi bei turėti pajėgumų ir tiems atvejams, jei daugėjant migrantų reikės atkurti vidinių sienų kontrolę. Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat teigia gavęs patikinimą, kad pertvarka palies tik administracinį darbą dirbančius žmones ir kad jiems bus pasiūlytas kitas darbas.

Tuo metu VSAT vado pavaduotojas Valentinas Novikovas pažymėjo, kad atsisakoma tik kai kurio vadovaujančio ar pagalbinio personalo, daliai darbuotojų bus pasiūlytos darbo vietos gretimose rinktinėse, o realiai bus atsisakoma per 30 pareigybių. Anot jo, pertvarka niekaip nepaveiks tarnybos darbo net ir dirbant „ekstremaliomis situacijoms“.

Darbo partijos frakcijos nariai, susitikę su Lazdijų rajono vicemeru Gintautu Salatka ir vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, teigė, kad sieks, jog Lazdijuose būtų sukurtos naujos darbo vietos – vietoj tų, kurios bus panaikintos įvykdžius reformą. Darbo partijos frakcijai nerimą kelia, kad įvykdžius numatomą reorganizavimą būtų prarastos 25 darbo vietos, o tai – didelis minusas miestui, kuriame ir taip didelis nedarbas, mažėja gyventojų koncentracija, tuštėja darželiai ir mokyklos.

Komentarai

komentarai(-ų)