„Nemunu per Lietuvą“ autorius S. Paltanavičius: „Ir dešimties gyvenimų nepakaks pamatyti visą Lietuvą“

Atkeliavusi vasara dovanoja taip lauktų saulėtų dienų, atostogų, jų planavimo džiaugsmų, šiek tiek daugiau laisvo laiko, kurį galime skirti poilsiui, gražiems renginiams, įdomiems susitikimams… Vienas tokių susitikimų lauks jau šį antradienį, birželio 13 d., 17.00 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Susitiksime su Knygos „Nemunu per Lietuvą“ autoriumi Selemonu Paltanavičiumi.

Kaip pasakojo gerb. Selemonas Paltanavičius: „Labai įdomu visa, kas yra prie Nemuno: ir kultūra, ir gamta, žmonės… Bet, žinoma, labiausiai norėjosi perduoti tai, ką žinojau ir ką žinau apie Nemuną, apie gamtą, apie gamtos kompleksus, nes jie be galo sudėtingi. Pati ekspedicija Nemunu ir buvo tuo įdomi, kad Lietuvą ir nemažą dalį Baltarusijos, matai iš upės, o tai ne tas pats, kaip nuo kranto žiūrėti į upę. Tai davė labai daug naujų minčių, labai daug naujų vaizdų. Ir dešimties gyvenimų neužteks pamatyti visą Lietuvą“.

Knyga parengta pagal didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusį LRT televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“. Knygos puslapiuose sugulė žiūrovams nematyta ir už kadro likusi medžiaga: žygeivių pasakojimai, netikėti faktai, atradimai, linksmi nutikimai, kelionių žemėlapiai, dainos, patiekalų receptai, šmaikščios ekspedicijos dalyvių nuotraukos plaukiant Nemunu per Lietuvą. Abiejų ekspedicijų gerbėjai atras ir visas ekspedicijų metu aplankytas vietas, tad pakeliauti galės net ir prisėdę ant minkštos sofutės savo namuose.

Knygos autorius ir sudarytojas – 2015 m. ir 2016 m. ekspedicijų dalyvis, nominuotas rašytojas, gamtininkas S. Paltanavičius. Nuostabus pasakotojas, kurio plunksnai atsiveria ne tik Nemunas, upės istorija, jos kelias ir sutikti žmonės, bet ir 2015 m. bei 2016 m. nacionalinės ekspedicijos dalyviai.

Renginio metu žiūrovų laukia susitikimas su knygos autoriumi S. Paltanavičiumi. Tai puiki galimybė iš pirmų lūpų išgirsti televizijos projekto metu neparodytas istorijas, nutikimus ir įspūdžius. Renginį ves Danguolė Kandrotienė.

Renginys nemokamas.

 

Komentarai

komentarai(-ų)