Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Kodėl neinam pas politikus dantų tvarkytis, jeigu jie viską moka ir supranta? Stambiu planu – subjektyvių požiūrių diskusija!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Liudas Ramanauskas ir Kęstutis Tamulevičius (FM99 archyvas)

“Dirbtiniu būdu bandant subalansuot biudžetą būdas vienas – drastiškai sumažinti išlaidas, kas ir buvo padaryta”, – sako ekonomistas Kęstutis Tamulevičius. „Tai ir buvo padaryta – išlaidos buvo sumažintos, nežiūrint kokias pasekmes tai turės.“  Kai kurios įstaigos lėšas išnaudojo jau dabar, tad veikiausiai valdžia tikėjosi, kad po pusmečio peržiūrint biudžetą, pinigų bus daugiau ir bus galima padengti ūkines išlaidas, tačiau esant tokiai situacijai, tokios viltys itin rizikingos,”- svarsto K.Tamulevičius.

Lietuvoje biudžetai formuojami ydingai – savivaldybės dotuojamos. Pirmiausiai mokesčiai surenkami į biudžetą, o paskui dalinama atgal.

„Čia kaip savivaldybė su savo įstaigom, geras – tai tau duosim, jei landesnis – jam per galvą pradedama stuksent, kad tu išvis nieko negausi“, – sako K.Tamulevičius.

Apie tai, kokia reali situacija mieste niekas nenori kalbėti, visų įstaigų ataskaitų tvirtinimo laikas, vadovai vaikšto po komitetus, laukia tarybos posėdis, tad niekas nenori atvirai iššaukti į save ugnies.

 „Kas gi šitą valdžia gali kritikuot, jei jie perka ir parduoda – tu nepalankus jiems, na kažką pasakei, tave per piniginę bandys nubaust ir jie įsivaizduoja, kad legaliai tai daro – susimeta kompanija taryboj ir nubalsuoja, kad kažkuriai įstaigai reikia sumažinti finansavimą ir viskas.“ – dėsto K.Tamulevičius.

Įstaigos, gaunančios finansavimą tik sienų išlaikymui ir tai ne visų, o ne veiklai, neatlieka savo funkcijų, teigia pašnekovai. Norint pinigus gerai paskirstyt, pirmiausia reikia išmokt juos susikaičiuot.

„O pas mus kaip? Jaunimo parką – jį tuoj visą išasfaltuos. Manau kad vieną dieną atsibusim ir bus pranešta, kad išpjausim pusę Jaunimo parko medžių ir padarysim dar kokį nors apžvalgos bokštą ar dar kažką. Žmonės neturi supratimo, bet jie vadovauja“, – dėsto Kęstutis.

„Kam daryti darbą, kuris neatneša jokios naudos? Tegu ne materialinę, bet moralinę, nors kokią naudą, gal reikėtų kokių mokslų pagraužt, paprašyt kokių ekspertų“ – siūlo jis.

Kalbant apie miesto bendruomenę šiuo sudėtingu metu, kai visas Vyriausybės, ministerijų bendravimas vyksta nuotoliniu būdu, spaudos konferencijos rengiamos nuolat ir klausimus gali pateikti žurnalistai iš bet kurios Lietuvos vietos, Alytuje nevyksta niekas.

„Aš, kaip žurnalistas, galiu pasakyti, paskutinė spaudos konferencija, į kurią buvo kviečiami žurnalistai, tai buvo Vytauto Jastremsko inicijuota sklypų skandalo spaudos konferencija ir paskui dar viena, per du metus – mažoka?“ – klausia Liudas Ramanauskas.

„Nu jei neturi ką pasakyt, tai geriau patylėt reikia, bet deja vietoj to valdžia kalba – kalba tarpusavyje, dalinasi jie ten kažką, dauginasi, kažką atiminėja, jie neturi ką bendruomenei pasakyt“, – kritikos negaili K.Tamulevičius.

„Paimkim Jaunimo parką – suformuotą parką vienintelį tuo metu Lietuvoje ir Europoje metalo skulptūrų parką, turintį savo unikalumą ir dabar į jį pridėti visko, nuo aikštelės šunims išvedžioti iki labirinto, krepšinio ir viso kito. Tai yra tam tikri architektūriniai sprendimai, žmonės kurie projektavo, statė skulptūras, buvo atsižvelgta į landšaftą, į perspektyvą, medžiai tam sodinami, o dabar bet ką bet kur galim sodinti,“ – stebisi Liudas.

Klausykite daugiau – subjektyvių požiūrių laidą!

Kitos naujienos

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...

Kaip pranešė Alytaus policija, ketvirtadienį apie 23 val. Alytuje, Naujojoje gatvėje, neblaivus 1984 meta...

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...