Kokia situacija Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje – FM99 pokalbis su ligoninės vadovu Artūru Vasiliausku.

28 – tiek naujų COVID-19 atvejų užfiksuota Alytuje. Bendras sergančiųjų skaičius jau pasiekė 351. Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje per pastarąją parą nuo koronaviruso buvo gydomi jau 22 pacientai. FM99 pokalbis su Stasio Kudirkos ligoninės ligoninės vadovu Artūru Vasiliausku .

Ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas

Situacija, kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir ligoninėje – įtempta. Šiuo metu neveikia Traumatologijos – ortopedijos skyrius, maitinimo blokas, pradeda po truputį darbą Vidaus ligų skyrius, pradėjo neseniai veikti Vaikų ligų skyrius. Paklaustas ar ligoninėje vyksta planinės operacijos Artūras Vasiliauskas sakė:

„Iki šios dienos teikiame visas planines paslaugas“

Kasdien vykdavo nuo 7 iki 12 operacijų. Ortopedijos-traumatologijos paslaugos laikinai sustojo. Pas mus dabar dirba Diagnostikos skyrius, čia pacientai aptarnaujami, tačiau truputį lėčiau, nes taip saugiau. Laiko prireikia medikų dezinfekcijai. Iš paskutiniųjų stengiamės teikti planines ir ambulatorines paslaugas. Tačiau viskas priklauso nuo skaičiaus COVID-19 pacientų, kuriems reikalinga skubi ir būtina pagalba.

Nespėjant informuoti visų kontaktavusiųjų su užsikrėtusiais koronavirusu apie prievolę izoliuotis, Nacionalinis Visuomenės sveikatos centras su verslu steigia naują COVID-19 skambučių centrą. Kaip pranešė NVSC, kartu su socialiai atsakingomis įmonėmis ketvirtadienį pradedama iniciatyva „Įveiksime kartu“, kuria ir nuspręsta kurti laikinąjį Covid-19 skambučių centrą. Pasak NVSC Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo vidutiniškai turi 10–20 didelės rizikos kontaktų.„Tai reiškia, kad, jei per dieną užfiksuojama tūkstantis naujų ligos atvejų, mūsų darbuotojams reikia nustatyti ir informuoti apie 10–20 tūkst. sąlytį turėjusių asmenų. Deja, bet šiuo metu centre dirbančių 50 epidemiologų ir 50 Lietuvos kariuomenės savanorių visiems tyrimams atlikti laiku nebepakanka. Papildomi pajėgumai yra kritiškai svarbūs“, – pabrėžė ji. Šiuo metu prie iniciatyvos „Įveiksime kartu“ jau yra prisijungę 13 partnerių, jie teikia finansinę paramą, aprūpina centrą reikiamomis priemonėmis. Nuo praėjusios savaites atsiradus galimybei registruotis testui dėl COVID-19 internetu, skambinančiųjų į Karštąją liniją 1808 sumažėjo maždaug perpus.

Komentarai

komentarai(-ų)