Kokie pokyčiai laukia ikimokyklinio ugdymo įstaigų nuo gegužės 18d. pokalbyje su V.Valūnu

Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto vedėjas Vytuolis Valūnas FM99 pasakojo apie ikimokyklinio ugdymo procesą nuo pirmadienio, gegužės 18d. Kokie pokyčiai laukia, kokios bus sąlygos.

Pasak V.Valūno reikia kalbėti apie Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigas, kurios vykdo ikimokyklinio ugdymo programas. Šiuo metu Alytuje tokių įstaigų yra 22, o vaikučių – 2755. Pasak vedėjo, pasiruošimo procesas įstaigose vyksta, tam ruošiamasi – priimti vaikus.

V.Valūnas  sako, kad „Alytaus miesto savivaldybė tikisi, kad tėveliai neskubės leisti vaikučių į darželius.“ Kol kas jokių apribojimų nebus, tikimasi priimti visus norinčius, tačiau vaiką atvesti į ugdymo įstaigą nebus privaloma – tėveliai ir toliau galės jį prižiūrėti namuose.

Vaikų skaičius grupėse nebus ribojamas. Darbuotojai turės griežtai laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų. Asmenys, priimantys vaikus į įstaigą, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Ugdymo įstaigose turės būti maksimaliai laikomasi grupių izoliacijos principo. Grupės turės vykdyti veiklą taip, kad išvengtų kontakto su kitomis grupėmis – tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke. Turės būti ribojamas skirtingų grupių darbuotojų kontaktas. Jei tai bus neišvengiama, kontaktas neturi trukti ilgiau nei 15 min ir išlaikyti saugų atstumą. Į lopšelius-darželius sugrįžusių vaikų tėveliams nereiks rūpintis jų maitinimu – mažieji bus maitinami  darželyje, švediško stalo maitinimo ar savitarnos šiuo laikotarpiu bus atsisakyta.

Reikalavimai neaplenkia ir mažuosius atvedančių/pasiimančių tėvelių. Tėveliai privalės dėvėti veidą dengiančias apsaugines kaukes ar respiratorius. Vaikučiai bus pasiimami prie įstaigų durų.

O nuo gegužės 25 d., pasak V.Valūno į šalies mokyklas palaipsniui galės sugrįžti mokiniai, tačiau Alytaus miesto mokiniams įprastos pamokos šiais mokslo metais jau nebevyks. Vaikams mokslą siūloma tęsti vienu iš trijų būdų: nuotolinis mokymas, grįžti į klases arba mišrus.

Neformaliojo švietimo įstaigos tęs savo darbą ir toliau.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius artimiausiu metu žada pateikti rekomendacijas mokykloms, kaip atnaujinti darbą su moksleiviais. Anot jo, aiškesnius nurodymus, kaip dirbti koronaviruso pandemijos akivaizdoje, tikimasi suformuoti birželį, jau kitiems mokslo metams. Ministras šiandien žada diskutuoti dėl ugdymo proceso atnaujinimo kelioms savaitėms su savivaldybėmis ir švietimo atstovais – anot jo, savivaldybėms ir mokykloms bus pavesta išsiaiškinti, kiek vaikų nori grįžti į mokyklas. A. Monkevičius pabrėžia, kad laikantis saugumo dėl koronaviruso pavojaus, mokyklos turės derinti kontaktinį ir nuotolinį ugdymą, rekomendacijos darbui bus panašios, kaip ir darželiams, bei bus pateiktos „artimiausiu metu“.

Pasak jo, šiuo metu bus rekomenduojama „neleisti vaikų iš tų šeimų, kurios pačios mano, kad tai nesaugu“, arba yra duomenų, kad namuose yra rizikos grupės žmonių, ar užsikrėtusiu koronavirusu. Anot jo, kaip ir darželių atvejų, įstaigos privalės matuoti vaikų temperatūrą, neleisti jiems migruoti tarp klasių, tačiau apsauginių kaukių dėvėti nereikės.

Vyriausybė trečiadienį leido dėl karantino du mėnesius uždarytas mokyklas nuo gegužės 25-osios atsiverti pradinukams, o nuo birželio 1-osios dienos – ir vyresniųjų klasių mokiniams. A. Monkevičius pabrėžė, kad grąžinti moksleivius į mokyklas „nėra jokia prievolė“, o „tik galimybė“ bei nesitiki didelio vaikų antplūdžio.

Komentarai

komentarai(-ų)