Kokie svarbiausi alkoholinių gėrimų pardavimo pakeitimai įsigalios nuo sausio 1 dienos?

Vasarą Seimo priimtais pakeitimais nutarta nuo sausio 1 dienos leisti alkoholį įsigyti asmenims nuo 20 metų, t. y. jaunesniems asmenims bus draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ar jų turėti. Draudimas turėti alkoholinių gėrimų nebus taikomas asmenims nuo 18 metų, jeigu alkoholinių gėrimų turėjimas bus tokių asmenų darbo veiklos ar pobūdžio dalis darbo vietoje ir darbo metu, išskyrus alkoholio vartojimo skatinimą.

Pakeitimais nuspręsta trumpinti prekybos alkoholiu laiką – parduotuvėse ir viešojo maitinimo įstaigose prekiauti alkoholiu bus leidžiama darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val. Prekybos laiko ribojimas nebus taikomas viešojo maitinimo vietose parduodamiems pilstomiems alkoholiniams gėrimams užtikrinant jų vartojimą vietoje.

Taip pat nuo kitų metu bus draudžiama alkoholio reklama. Išimtys bus taikomos tik tam tikrai informacijai, pateikiamai alkoholio pardavimo vietose ir alkoholiu prekiaujančių įmonių interneto svetainėse, alkoholio verslu užsiimančių įmonių pavadinimams ir registruotiems prekių ženklams iškabose ant jų buveinių ar padalinių pastatų bei valdomo transporto ir tam tikrais kitais atvejais. Svarbu pažymėti, kad įmonės nebegalės alkoholio reklamos skleisti socialiniuose tinkluose.

Ruošdamasis naujų teisės normų įsigaliojimui Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas daug dėmesio skiria ūkio subjektų konsultavimui bei stiprina bendradarbiavimą su policija ir savivaldybėmis. Visą rudenį organizuojami seminarai šalies apskričių policijos pareigūnams ir savivaldybių tarnautojams, taip pat ūkio subjektams ir asocijuotoms verslo organizacijoms.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)