Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Kolektyvinis muzikavimas yra kažkas nenupasakojamo,” – sako Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas Modestas Barkauskas

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Kelis mėnesius užsitęsęs karantinas vargina visus, tačiau muzikantams šis laikotarpis yra ypatingai sunkus: jie negali nei dirbti, nei drauge repetuoti. Kaip FM99 sakė Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas Modestas Barkauskas, šiuo laikotarpiu darbo yra daugiau, bet jis kitoks, taip pat atsirado daugiau problemų, kurias reikia spręsti.





Modestas Barkauskas

„Tai kas neįvyko reikia perplanuot, reikia vistiek rasti tas vietas, erdves, datas ir vėl iš naujo planuot. Daugiau yra administracinio darbo, derinimo.“ – kalbėjo meno vadovas.

Viena iš didžiausių problemų – negalėjimas repetuoti gyvai, tai trukdo muzikantams tobulėti ir rengti naujas programos. Anot M.Barkausko, muzikantus galima lyginti su sportininkais, jei nėra erdvės, salės repetuoti, nebus ir rezultatų, o sąlygas repeticijoms namie, turi ne visi.

Šv.Kristoforo orkestras Kovo 11-ąją pirmą kartą po ilgo laiko turėjo progą gyvai groti kartu, tai buvo didelė šventė visiems orkestro muzikantams.

„Mes buvom susirinkę po 3 mėnesių nesimatymo gyvai, reikėjo daug repetuoti (…) pasiilgę ir buvimo kartu, ir bendravimo, ir aišku muzikavimo.“, – pasakojo M.Barkauskas.

Į muziko kelią pasuko jau paauglystėje

Nors dabar M.Barkauskas jau įsitvirtinęs muzikoje, tačiau Šv.Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovo kelias buvo ilgas ir įvairus. Jis niekada nelankė muzikos mokyklos ir į konservatoriją įstojo būdamas penkiolikos, nors dabar ir diriguoja orkestrui, M.Barkauskas studijavo chorinį dirigavimą.

„Aš atėjau kaip baltas lapas, mano kursiokai, kurie mokėsi atėję iš gimnazijų, muzikos mokyklų, turėjo nemažą patirtį. Man viskas buvo įdomu ir nauja, tai aš kažkaip po truputį pradėjau vytis juos, tai daugelį vijausi ir, turbūt, pralenkiau“, – pasakojo Modestas Barkauskas.

Didžiausi iššūkiai meno vadovui buvo žinių stoka ir poreikis save motyvuoti, bet juos įveikti padėjo tokie mokytojai, kaip Jonas Aleksa, Dainius Puišys, Juozas Domarkas. 

M.Barkauskas sako, kad savo vaikų neverstų tapti muzikantais, bet norėtų, kad jie susipažintų su muzika iš vidaus. Anot jo, visiems vaikams verta pabandyti domėtis muzika ir muzikuoti.

„Aš manau, kad startuoti tikrai gali bet kas ir tai kaip tik yra labai naudinga ir sveika, nes vaikai, pabuvę muzikoj, jie yra gerokai kitokie, geresni, jautresni, o šito labai trūksta dabar“, – kalbėjo M.Barkauskas. 

Šiais laikais muzikos yra labai daug, ją galima labai greitai ir lengvai rinktis, tačiau ar gerai yra muziką klausyti tik kaip foną ir į ją per daug nesigilinti? M.Barkausko nuomone, tame nėra nieko blogo, nes tam, kad iš tikrųjų išgirsti ir pajusti muziką reikia nusiteikimo, pasiruošimo ir ne visada tam yra galimybė, kartais muziką reikia klausyti ir fone, ir į ją įsigilinti.

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...