Kostas Pokšus: menininku gimstama

Rašantis dailininkas, taip save mėgsta apibūdinti alytiškiams gerai žinomas menininkas Kostas Poškus. Kostas myli savo miestą, o kūrybą dažnai papuošia vaizdeliais iš Alytaus praeities. Dailininko paveiksluose sušmėžuoja ir antikos personažai, ir fatališka moteris, ir (ne) šventumo siužetai, o kūrybos gama plati – nuo peizažų iki politinių minčių išraiškos.

Nepraleisite įdomių pokalbių prenumeruodami mūsų tinklalaidę  Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS

Kartais pažiūrėjus, paskaičius Kosto darbus kyla klausimas: „kas kirba šio žmogaus galvoje?“ O kirba daug įvairių minčių ir idėjų, kurias jis sugauna kasdienybėje, pamatęs įkvepiantį vaizdą, rudens lapą arba pavartęs atsiminimus. Taip ateina įkvėpimas, jo specialiai nelaukiant ir nekviečiant.

Į klausimą, kaip tampama menininku Kostas atsako greitai ir aiškiai:

„Menininku ne tampama, o gimstama“.

Taip ir Kostas, augęs, kaip jis pats sako, paprastų žmonių šeimoje, gimė menininku. Jis ne vienintelis menininkas Poškų šeimoje, dailininke tapo ir  Kosto sesuo, o ilgainiui į meno pasaulį pasuko ir sūnus.

Pokalbyje Kostas prisipažįsta, jog mėgsta akibrokštus. Nerūpestingai numesta, tačiau pašnekovus sugluminanti frazė jį džiugina. Dailininkas prisipažįsta, jog ypač malonu stebėti pašnekovų reakciją į jo, kartais net į kiek chuliganišką, viešai pasakytą mintį, nuomonę ar humorą.

Pokalbyje Kostas atskleidžia ir sovietinių laikų didelės gamyklos dailininko darbo subtilybės ir šiandienos aktualias temas.

Intensyviai rašantis, kuriantis dailininkas aktyviai dalyvauja parodose, tačiau prisipažįsta, jog neskaičiuoja kiek parodų yra jo sąraše, neskaičiuoja ir renginių ar publikacijų, nes tai jam atrodo beprasmiška.

Daugiau apie Kosto Poškaus patirtis ir įkvėpimus išgirsite išklausę „Papasakok man“ su Vija laidos įrašą.

Taip pat skaitykite: Zita Mažeikinė: „moterys savo laidotuvėmis rūpinasi labiau nei vyrai“

Komentarai

komentarai(-ų)