Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas – „Alytaus miesto teatras dabar realiai yra ta įstaiga, kuri gali prisiimti regioninio lyderio funkciją

„Alytaus miesto teatras dabar realiai yra ta įstaiga, kuri gali prisiimti regioninio lyderio funkciją. Pažvelgus į aplinką, į kultūrą apskritai, jūsų teatras – jau dabar yra neabejotinai stiprus, turintis potenciją augti ir būti regiono lyderiui“, – Fm99 eteryje sakė Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, kartu su viceministre Gintaute Žemaityte apsilankęs Alytaus miesto teatre .

Pasivaikščiojus ir susipažinus su teatru, teatro vadovė Inesa Pilvelytė svečiams ir teatro darbuotojams pristatė plačią teatro veiklą, pasiekimus, problemas bei siekį tapti valstybiniu teatru.

Susitikime kalbėta apie platesnį regioninį bendradarbiavimą, naujas teatro veiklos sritis, galimybę kurti regiono kompetencijų centrą. Po produktyvaus susitikimo, laukia namų darbai. „Dabar svarbu parengti teatro veiklos perspektyvinę koncepciją ir tęsti diskusijas su Kultūros ministerija“, – sakė teatro direktorė.

Vyriausybė, pakoregavusi Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kultūros sričiai skyrė papildomų lėšų. Priemonei „Kultūros ir meno paslaugoms kurti, kartu užtikrinant biudžetinių valstybės kultūros įstaigų veiklą“ įgyvendinti skirta 4 mln. 456 tūkst. eurų. Šios lėšos bus skiriamos Kultūros ministerijos žinioje esančių įstaigų kultūros ir meno paslaugoms kurti, kartu užtikrinant įstaigų veiklą dėl nesurenkamų planuotų pajamų koronaviruso plitimo laikotarpiu.

2 mln.  800 tūkst. eurų skirta  priemonei „Kino industrijai skatinti“ įgyvendinti. 1,6 mln. eurų iš šios sumos papildomai skiriama kino platintojų bei kino teatrų veiklai skatinti, o 1,2 mln. eurų – jau sukurtų filmų gamybai ir naujų vaidybinių filmų finansavimui. Minėti 1,2 mln. eurų perkeliami iš anksčiau Kultūros ministerijai papildomai skirtos 2 mln. eurų sumos meno kūrėjų kūrybinėms prastovoms mokėti. Kultūros sektoriui skirtos papildomos lėšos koronoviruso pasekmėms mažinti sudarė galimybę skirti daugiau valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams, dėl to sumažėjant poreikiui mokėti už kūrybines prastovas

Komentarai

komentarai(-ų)