“Kultūros pakviesti” pristato: Alytaus kultūros premijos kandidatai 2021

Prenumeruokite FM99 podcast’ą „Kultūros pakviesti“: Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

‚‚Kultūros pakviesti” kalbino Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos kandidatus.

Alytaus lėlių teatro ‚‚Aitvaras”, kuris nominuotas kultūros premijai direktorė Loreta Skruibienė sako, kad labai svarbu, jog kultūrinis darbas būtų įvertintas.

‚‚Darbas vis tiek turi būti kažkokiu būdu įvertintas, o tuo labiau, kai žmonės pamato, kad mes dirbame labai intensyviai, dirbame su mažais ir didesniais vaikais, bandome paruošti žiūrovus didžiajam teatrui, žinoma, kad smagu ir malonu.”, – kalbėjo lėlių teatro direktorė.

Loreta Skruibienė

L.Skruibienė pasakojo, kad paskutiniai metai buvo sunkūs dėl pandemijos, tačiau teatras jau atsigauna ir pradeda vėl intensyviai dirbti, o prieš karantiną lėlių teatras dar ir labai daug gastroliavo. Per karantiną ‚‚Aitvaras” dirbo ir virtualiai – vaikams vykdė edukacijas ir kitokius užsiėmimus.

Kultūros premijai nominuotas ir Alytaus kraštotyros muziejaus kolektyvas. Įstaiga nominuota jau antrąjį kartą ir nors karantininis laikotarpis neleido muziejui dirbti, tačiau tai suteikė laisvės veikti, įvykdyti įvairius projektus, pasakoja muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė.

Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė

‚‚Iš tiesų karantininis laikotarpis mums tam tikra prasme davė laisvės veikti, todėl, kad mes įgyvendinome du europinius projektus, tikrai be galo atsakingus ir reikalingus, o tuo laikotarpiu, kai prasidėjo pirmasis karantinas, prasidėjo pats intensyviausias mūsų darbas, nes kūrėme etnografinę ekspoziciją – su tuo susiję labai daug paruošiamųjų darbų,” – pasakojo direktorė. Muziejus daug veiklos vykdė socialiniuose tinkluose, pats ‚‚ėjo” pas lankytoją, tad nominacija reiškia įdėto darbo įvertinimą. 

Dar vienas kandidatas – video operatorius, režisierius, TV bei kino kūrinių autorius Alius Mikelionis pasakojo, kad pirmą kartą būti nominuotam – jausmas labai geras, o pastarieji dveji metai buvo darbingi.

‚‚Aš labai džiaugiuosi, kad man prieš pusantrų metų buvo patikėta sukurti Alytaus miesto reprezentacinį filmą, į jį buvo įdėta tikrai daug darbo, nes sakiau sau, kad kuriu filmą apie savo miestą. Filmas išėjo prieš maždaug mėnesį, mane nustebino kitų žmonių teigiami atsiliepimai.” – pasakojo A.Mikelionis.

Alius Mikelionis

„FM99″ eteryje kalbėjęs vienas iš nominantų, etninės kultūros puoselėtojas, Alytaus kultūros centro folkloro ansamblio „Žvangucis“ meno vadovas Giedrius Griškevičius apgailestavo, kad nėra nuoseklumo etnokultūriniame vaikų švietime, pastebėjo, kad būtų puiku puoselėti tautinę pagarbą ne tik ankstyvame amžiuje. Tuo pačiu ir džiaugėsi, kad nebe pirmą kartą buvo pastebėta jo paties bei ansamblio veikla. Nors pastarieji metai, pasak kultūros premijos kandidato, buvo nelengvi, tačiau pavyko surengti nemažai renginių, koncertų ir tiesiogiai, ir nuotoliniu būdu, taip skleidžiant folkloro dvasią bei įkvepiant žmonėms džiaugsmo.

Giedrius Griškevičius (J. Muzikevičiaus nuotr.)

‚‚Kultūros pakviesti” pristato visus kandidatus Alytaus kultūros premijoms gauti.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Kandidatų į Kultūros premiją sąrašas:

KANDIDATAI Į 2021 M. ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS PREMIJĄ

I kategorija. Už aktyvią paskutinių dviejų kalendorinių metų kūrybinę ir/ar meninio ugdymo veiklą, reikšmingus pasiekimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje:

Alytaus kraštotyros muziejaus kolektyvas (direktorė Audronė Jakunskienė) už aktyvią pastarųjų dvejų metų itin produktyvią veiklą auginant, puoselėjant ir kuriant muziejų kultūrą, aktyviai įsiliejant į Alytaus miesto kultūrinį gyvenimą, puoselėjant kultūrinį miesto veidą, garsinant miestą šalyje ir už jos ribų. Per pastaruosius dvejus metus sėkmingai įgyvendina du tarptautinius INTERREG projektus: „Paliktas paveldas“ ir „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“. Alytaus kraštotyros muziejus, laimėjęs Lietuvos kultūros projektus, įgyvendino projektą „Vizualaus turo paslaugos kūrimas Alytaus kraštotyros muziejuje ir jo padaliniuose“, sukūrė tris virtualius turus. Įgyvendintos idėjos pasižymi gilumu ir autentiškumu. Be projekto „Baltų vienybės keliu: vandenų kultūrinė atmintis“ (2019 m.) metu surengtos konferencijos, kūrybinės stovyklos, ypač daug bendruomenių dėmesio sulaukė Baltų vienybės ugnies sąšauka. 2019 m. Alytaus kraštotyros muziejaus surengtos 33 parodos, edukacijose apsilankė virš 7 tūkst. lankytojų, surengta 14 šeštadieninių popiečių šeimoms, pravesta 90 ekskursijų. Alytaus kraštotyros muziejus pastaraisiais metais žengė plačius žingsnius modernaus, inovatyvaus, patrauklaus muziejaus link.

VšĮ Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ už kryptingą kūrybinę veiklą, skatinančią regiono ir šalies ikimokyklinio ir pradinių klasių vaikų kultūros ir švietimo poreikius, kūrybingų asmenybių ugdymą, kultūros pažinimo ir patyrimo įpročių stiprinimą, socialinių, kultūrinių ir meninių kompetencijų lavinimą, lėlių teatro veiklos plėtrą. Už bendradarbiavimą su vaikų dienos centrais, skatinant vaikų kūrybiškumą. 2018–2020 m. 99 kartus parodytas interaktyvus edukacinis spektaklis „Kontis ir Tvarkius“ pagal A. Jankauskienės knygą (dalyvių skaičius – virš 11 tūkst.) Edukacinės programos „Lėlininko dirbtuvėlė“ (kuriamos ir gaminamos lėlės), „Kaukių gamyba“ (supažindinama su kaukių istorija ir jų gamyba), „Pasakų dirbtuvėlė“ (pagal pasaką gaminami jos personažai ir vaidinama) per šiuos metus parodytos 70 kartų (dalyvių skaičius – virš 2 tūkst.). Edukacijų geografija ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus įstaigose: Alytuje, Krokialaukyje, Šventežeryje, Kapčiamiestyje, Butrimonyse, Druskininkuose, Dauguose, Balbieriškyje, Vilniuje, Ūdrijoje, Punioje. 

Giedrius Griškevičius, etninės kultūros puoselėtojas, Alytaus kultūros centro folkloro ansamblio „Žvangucis“ meno vadovas, etnokultūros specialistas, už konkurso „Leliumoj“ (kiekvienais metais), folkloro konkurso „Tramtatulis“ (kas antri metai) Alytuje organizavimą, kalendorinių švenčių organizavimą, dalyvavimą vakaronėse, festivaliuose. 2019 m. su kolektyvu „Žvangucis“ koncertavo 21 renginyje, 2020 m. su kolektyvu koncertavo įvairiuose renginiuose. 

Alius Mikelionis, video operatorius, režisierius, TV, video bei kino meno kūrinių autorius, už aukštą meninį lygį ir video meno estetiką kuriant miestą reprezentuojančius filmus, renginių vizualizacijas ir paveikią vizualią sklaidą. 2019 m. video ciklas ,,Neįtikėtino grožio Dzūkija“, Miesto švenčių (2019, 2020 m.) vaizdo klipų autorius, 2019 m. kilus gaisrui Alytaus padangų perdirbimo gamykloje, nepaisydamas sveikatai keliamo pavojaus, fiksavo ir Alytui, Lietuvai bei visam pasauliui rodė bei miesto archyvams išsaugojo filmuotą medžiagą apie šią ekologinę nelaimę, A. Mikelionis – daugelio teatro spektaklių video siužetų, paveikių socialinių reklamų, virtualių kultūrinių laidų, edukacijų, teatro vaizdo projekcijų, anonsų kūrėjas, vizualinių sprendimų autorius.

Komentarai

komentarai(-ų)