Kvietimas: alytiškiai Rotušės aikštėje rengia apŠVIETIMO akciją – FM99 pašnekovė pradinuko mama Klementina Gruzdienė

Gegužės 14 d., minint Pilietinio pasipriešinimo dieną, Alytaus miesto Rotušės aikštėje alytiškiai rengia simbolinę apŠVIETIMO akciją. Jos organizatoriai – Alytaus miesto Tarybos sprendimu reorganizuoti ir uždaryti planuojamų įstaigų „Drevinuko“ mokyklos – darželio ir „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokinių aktyvių tėvų bendruomenė.FM99 pašnekovė pradinuko mama Klementina Gruzdienė .

Eglė Malinauskienė ir Klementina Gruzdienė

 

 

Akcijos metu, 22.00 val., Rotušės aikštėje bus uždegta daugiau kaip 500 žiburėlių – po vieną nuo kiekvieno pradinuko besimokančio „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklose. Negalėdami fiziškai susiburti karantino metu, taip vieningai šviesos kalba alytiškiai nori išreikšti viltį, kad ateityje išliks ir bus svarbiausias siekis švietimo kokybė, kad bus nepamirštamas įtraukusis ugdymas, o tėvai turės visas teises rinktis ugdymo įstaigą ir planuoti vaikų ateitį.

 

Apie „Drevinuko“ mokyklą-darželį ir pradinę mokyklą „Sakalėlis“:  šios abi įstaigos  yra sėkmingai veikiančios, populiarios (pagal prašymų mokytis skaičių negalinčios visų norinčiųjų priimti) mokyklos. Kasmet šių mokyklų mokiniai pasiekia itin gerus mokymosi ir kitus mokymosi kokybės rodiklius atitinkančius rezultatus. 2020 m. žurnalo „Reitingai“ sąraše „Drevinuko“ mokykla  – darželis pateko tarp 10 geriausiųjų Lietuvos pradinių mokyklų, kurioje puikiai sukurtas vidinis mikro klimatas. Joje sklandžiai vykdoma įtraukiojo ugdymo programa, aplinka visiškai pritaikyta neįgaliesiems. Mokykla „Sakalėlis“ išskirtinė savo puoselėjama etno kultūra.

2020 m. Alytaus miesto Tarybos sprendimu mokyklas planuojama reorganizuoti ir pertvarkyti, mokinius perkelti mokytis į vaikų nesurenkančią Alytaus Vidzgirio pagrindinę mokyklą. Tėvai pagrįstai baiminasi, kad naujoje mokykloje nukentės mokymosi kokybė ir nebus sukurtos sąlygos kokybiškam neįgaliųjų ugdymui. Iki Alytaus miesto Tarybos sprendimo mokyklų bendruomenė Alytaus miesto savivaldybės administracijai įteikė peticiją prieš šią švietimo pertvarką, pasirašytą daugiau kaip 2000 alytiškių. Po Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo tęsti pseudo švietimo pertvarką, mokyklų bendruomenės kreipėsi į teismą, jų prašymas nagrinėti šį skundą buvo priimtas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)