Laukiu kada galėsiu grįžti į gimtinę pro naujus miesto vartus

Kaip rašo Algirdas Gataveckas – socialiniame tinkle Facebook 2016 m. gruodžio 10 dieną (kaip tik tuo metu buvo pradėti griauti Alytaus senieji riboženkliai) pristatėme Alytus-Myliu riboženklio vizualizaciją. Tikslas buvo išjudinti visuomenę diskutuoti miesto įvaizdžio klausimu. Svarbi mieste yra kiekviena detalė, net ir menka, nes ji formuoja miesto veidą, sukuria arba ardo gerą įvaizdį, todėl raginome dizainerius ir architektus reaguoti į tuo metu susidariusią „Alytaus ardymo“ situaciją. Alytaus miesto savivaldybė pradėjo organizuoti konkursą Alytus miesto logotipui sukurti.

FM99 kalbina Algirdą Gatavecką

Su broliu ir Artūras Mažeika pasisiūlėme pagaminti logotipą už dyką ir su pažadų, jog jei tik reikės sukursime miesto Brandbook’ą. 2017 m. pavasarį pirmąjį Alytaus miesto savivaldybės skelbtą logotipo kūrimo konkursą laimėjo Konstantantinas Šulmanas. Sutartis nutrūko. Jau netrukus, rudenį įvykusį antrąjį konkursą laimėjo „Milk“. Mūsų pasiūlymą už dyką apėjo. Suprantama, nes nei vienas iš mūsų nėturi dizaineriams skirto diplomo. Pasaulio alytiškių bendruomenės iniciatyva buvo pagaminti Alytus-Myliu įsegiami ženkliukai. Vieną tokį ženkliuką Andrius Tapinas pamatė pas Robertas Sarknickas ir jį pagyrė, o Robertas jam šį padovanojo. Tada soc. tinkluose Alytus-Myliu ėmė dar sparčiau populiarėti, o sutartis su „Milk“ buvo nutraukta.

Alytiškių paraginti nusprendėme ženklą teikti Alytaus miesto tarybai, tvirtinti kaip oficialų miesto ženklą. Patvirtino vienbalsiai. Vėliau aktyvus Alytiškis Artūras Lavrėnovas „Alytiškių iniciatyvoms“ pateikė miesto vartų Alytus-Myliu idėją (architekto Mariaus Bliujaus vizualizaciją).

Alytiškiai išrinko įgyvendinti. Nors vienu metu Alytaus taryba neadekvačiai susvyravo, mero Nerijus Cesiulis dėka, taryba vartų projektą patvirtino įgyvendinimui. Bendrovė „Šmikis” projektą įgyvendino

Ačiū Nerijui Česiuliui, Robertui Šarknickui, Artūrui Lavrėnovui, Mariui Bliujui, bendrovei „Šmikis”, Andrius Tapinas, #LaisvėsTV, #LRT, #G&G sindikatas, #KK2, Gabrielius Liaudanskas, Ric Svaras Vymeris, Alytaus miesto savivaldybė, Miesto tarybai, Alytaus komunikacijos skyriui, Alytiškiams, Jonui Gudmonui, Alytaus piliečiams, Dizainologijai, Pasaulio alytiškiams, Vilija Kvedaraite Ramanauskiene, fm99, Liudas Ramanauskas, Tautvydui Tomulevičiui, Agnė Grigaliūnaitė ir To a best friend Artūrui Mažeikai – rašo Algirdas Gataveckas

Komentarai

komentarai(-ų)