Lazdijų Laisvės kovų muziejų ketinama perkelti į kitą pastatą

Lazdijų rajono savivaldybė steigs sovietinio genocido aukų ir laisvės kovotojų atminimui įamžinti skirtą muziejų. Jis gali būti įkurtas pastate, kuriame sovietmečiu veikė KGB, vėliau buvo įsikūrusi sovietinė milicija, blaivykla. Jau skirta lėšų šiam pastatui iš savininkų nupirkti. Į šias patalpas ketinama perkelti Lazdijuose veikiantį Laisvės kovų muziejų.

Pastate, kuriame planuojama įkurti muziejų yra išlikę autentikos, menančios sovietų valdžios represijas – kalinimo kameros, grotos, durys, kalinių pasivaikščiojimo kiemelis. Kaip pasakoja Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daina Pledienė„Pastato istorija labai įdomi. Jis statytas XX a. 4-ame dešimtmetyje Labai turtingos lazdijiečių šeimos. Tuo metu, namas išsiskyrė savo architektūra, buvo didelis, erdvus, jį suprojektavo tas pats architektas, kuris statė ir kleboniją“.

3b360e0343995f12d060668dec992903_resized

Dabartinis Laisvės kovų muziejus Lazdijuose (Nuotr. lazdijai-turizmas.lt)

Kaip pasakoja Daina Pledienė pastatas išskirtinis tuo, kad jame atsispindi Lietuvos istorija. Kaip gyveno turtinga šeima, kol neatėjo okupantai? Kaip sovietinės represijos ir sugriauna ir sudarko turtingą gyvenimą? Kaip okupacinis rėžimas išskirtinį namą paverčia kalėjimu? Atsakymai į šiuos klausimus bus pateikti muziejaus ekspozicijoje.

Laisvės kovų muziejų naujame pastate planuojama atidaryti po trejų metų, kai patalpos bus suremontuotas. Muziejuje bus keičiamų parodų salė, didelis dėmesys skiriamas Kalniškės mūšiui, disidentiniam judėjimui.

Komentarai

komentarai(-ų)