Lazdijų rajone ežere nuskendo ugniagesys

Lietuvoje laikantis karštiems ir sausiems orams, gaisringumas kai kuriuose miškuose pasiekė stichinį lygį.  Ugniagesiai gelbėtojai šiemet jau apie 200 vyko gesinti miško ir miško paklotės gaisrų. Todėl jie prašo poilsiaujančiųjų gamtoje elgtis atsargiai, nemėtyti neužgesintų nuorūkų ir degtukų. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti laužus miške draudžiama. Įsivyravus sausrai, į mišką išvis geriau nevažiuoti, nes kibirkštys, lekiančios iš automobilių išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę. Būnat miške būtina atkreipti dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdyti visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus. Pastebėjus miške beįsiplieskiantį gaisrą, reikia pasistengti jį užgesinti, nelaukiant, kol ugnis išplis į didesnius plotus, ir kviesti ugniagesius gelbėtojus skubios pagalbos telefonu 112.

Tuo tarpu Sekmadienį Lazdijų rajone esančiame ežere ne tarnybos metu nuskendo ugniagesys. Policijos departamento duomenimis, 1964 metais gimęs Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys-skyrininkas nuskendo apie 22.44 val. sekmadienį Galasto ežere Kaimelių kaime.

Lietuvoje laikantis karštiems ir sausiems orams, gaisringumas kai kuriuose miškuose pasiekė stichinį lygį.

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau atliko beveik 300 gelbėjimo darbų vandenyje.  Kad neįvyktų tokių skaudžių nelaimių, ugniagesiai gelbėtojai įspėja: būkite atsargūs prie vandens telkinių: nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose. Nesimaudykite pavalgę ar apsvaigę nuo alkoholio. Nenerkite staiga į vandenį, jeigu ilgai buvote saulėkaitoje. Neplaukite per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinę savo jėgas galite nebesugebėti parplaukti į krantą. Taip pat neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.

Draudžiama maudytis karjeruose, kanaluose, priešgaisriniuose rezervuaruose, kūdrose, kur nėra įrengta paplūdimių ir kur nebudi gelbėtojai. Neišdykaukite valtyje, nes valtis gali apvirsti. Prižiūrėkite savo vaikus, kad jie nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros. Pamatę skęstantį žmogų, kvieskite gelbėjimo tarnybas skubiuoju pagalbos telefonu 112.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)