Lazdijų rinktinės pertvarkai nepritarianti rajono valdžia kreipėsi į Prezidentę

Skubiai į neeilinį susirinkimą sukviesti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai įgaliojo Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį pasirašyti kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Seimo komitetus, kuriuo nepritariama tiesiogiai valstybės sieną saugančios Lazdijų rinktinės likvidavimui.

Kaip radijo stočiai „FM99“ sakė A. Margelis, norima likviduoti įspūdingus rezultatus pasiekusią kovoje su kontrabanda bei nelegalių migrantų srautais rinktinę. Geografiškai naujasis rinktinių išdėstymas neracionalus (Nuo Vilniaus iki Varėnos rinktinės 60 km, nuo Varėnos iki Pagėgių rinktinės – 367 km).

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai kreipimesi pažymi, jog neatliktos ir Vyriausybei nepateiktos lyginamosios visų tiesiogiai valstybės sieną saugančių pasienio rinktinių veiklos rezultatų ir kaštų analizės bei neįvertintos visos išlaidos ir neigiamos pasekmės Lazdijų rinktinės panaikinimo atveju.

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Šiuo metu Lazdijų rinktinei priklausančių 5 užkardų išdėstymas nuo Lazdijų rinktinės administracijos yra optimalus ir leidžia operatyviai vykdyti padalinių valdymą, kontrolę bei operatyviai reaguoti į įvykius, vykstančius rinktinės saugomoje teritorijoje. Po numatomo reorganizavimo nei Varėnos rinktinės, nei Pagėgių rinktinės užkardos dėl didelių atstumų negalėtų to padaryti operatyviai, todėl tikėtina, kad valstybės sienos apsauga ir kontrolė susilpnėtų (palyginimui, jau dabar Lietuvos-Lenkijos valstybių sienos ruožą Lenkijos Respublikos pusėje saugo 3 užkardos, kuriose dirba net 180 pareigūnų, Lietuvos Respublikos pusėje  tėra 1-a užkarda, kurioje dirba tik 44 pareigūnai).

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pertvarkos Vyriausybė turėtų imtis rytoj. Lazdijų rinktinėje, kurioje šiuo metu dirba apie 500 pareigūnų, siūloma naikinti 55 pareigybes, iš kurių apie 20 yra statutiniai pareigūnai, daugiausia vadovybė, likę yra administracinį darbą dirbantys karjeros tarnautojai bei laisvai samdomi pagalbinio personalo darbuotojai.

Savo ruožtu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis kilusį ažiotažą dėl planuojamos Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pertvarkos vadina nepagrįstu. Vakar rinktinėje apsilankęs ministras teigė, kad pasienio tarnybos pertvarka leistų sutaupyti daugiau nei 1,5 mln. eurų, būtų stiprinama ES išorinės sienų apsauga ir keliami atlyginimai pareigūnams. Statutiniams pareigūnams darbas žadamas Pagėgių ir Varėnos rinktinėse.

Komentarai

komentarai(-ų)