Lietuva pernai neteko didesnio nei Marijampolės miesto – beveik 38 tūkst. gyventojų

Lietuvoje ir toliau mažėja gyventojų, o pensininkus ir vaikus išlaiko vis mažiau dirbančiųjų. Tokius duomenis antradienį pateikė Statistikos departamentas. Prognozuojama, kad 100 šalies gyventojų šiemet turės išlaikyti 53 vaikus ir pensininkus, kai pernai išlaikė 52.

Emigruoja daugiausia yra darbingo amžiaus gyventojai (asociatyvi nuotr.)

Statistikos departamento vadovė Vilija Lapėnienė teigia, kad visuomenė sensta – pernai darbingo amžiaus žmonių dalis sudarė 65,9 proc. o šiemet, prognozuojama, ši dalis sumažės iki 65,3 proc.

„Žymaus sumažėjimo nėra, bet ta dalis, kuri emigruoja, daugiausia yra darbingo amžiaus gyventojai, pensininkų dalis taip pat didėja“, – spaudos konferencijoje teigė V. Lapėnienė.

Pasak jos, emigracija yra pagrindinė demografinės situacijos blogėjimo priežastis. Pasak jos, Lietuva pernai neteko didesnio nei Marijampolės miesto – 37,8 tūkst. gyventojų. Iš viso Lietuvos nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo 1,3 proc., iki 2,81 mln.

Pasak Statistikos departamento vadovės, gimstamumas sumažėjo 3,3 proc., iki 29,6 tūkst., o mirštamumas sumažėjo 4 proc., iki 39,5 tūkst.

V. Lapėnienė teigia, kad, jeigu gimstamumas nepradės augti, be to, ir toliau emigruos darbingo amžiaus asmenys, demografinė situacija tik blogės. Pernai kas antras išvykęs žmogus buvo 20-29 metų amžiaus.

Tačiau, anot jos, į šalį praėjusiais metais daugiau žmonių imigravo – iš viso 29,3 tūkst. šalies gyventojų, arba 45,5 proc.

Komentarai

komentarai(-ų)